تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۷-۱۱:۴۸ ق.ظ
کد خبر : 327946
نسخه چاپی نسخه چاپی

آمریکا: ایران در رفتارش «تغییرات بنیادین» ایجاد کند کاهش تحریم‌ها را «بررسی می‌کنیم»

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در جلسه استماعی پنجشنبه گفت در صورتی که ایران تغییرات بنیادین مطلوب آمریکا را در رفتارش ایجاد کند، واشنگتن کاهش تحریم‌ها علیه تهران را بررسی می‌کند.

به گزارش ۸دی، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در جلسه استماعی روز پنجشنبه گفته در صورتی که ایران در رفتارش «تغییرات بنیادین مطلوب» آمریکا را ایجاد کند، واشنگتن کاهش فشار تحریم‌ها علیه ایران را «بررسی می‌کند.»

مانیشا سینگ، دستیار وزیر خارجه آمریکا «جریمه‌های اقتصادی» را «ابزاری کلیدی برای وادار کردن ایران به تغییرات رفتاری» توصیف کرد و گفت: بری اینکه ایران را به تغییر رفتارش متقاعد کنیم شدیدترین تحریم‌های تاریخ را اعمال کرده‌ایم.»

سینگ در توضیح درباره اینکه چه تغییرات رفتاری مد نظر واشنگتن است به فهرست ۱۲ بندی که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا چند ماه پیش از ایران درخواست کرده بود اشاره کرد.

این در حالی است که فهرست درخواست‌های پامپئو از ایران حتی در محافل سیاسی آمریکا هم «خیالبافانه» توصیف شد. بسیاری از مقام‌های سابق آمریکایی که از مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی هم هستند این درخواست‌های دولت آمریکا از ایران را غیرواقعی دانسته و پیش‌بینی کردند ایرانی‌ها به آنها تن نخواهند داد.

مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد در صورتی که ایران تغییرات مطلوب آمریکا را در رفتارش ایجاد کند این کشور «کاهش فشار تحریم‌ها را بررسی خواهد کرد.»

 وی گفت: «اگر ایران تعهدش را به ایجاد تغییرات بنیادین مطلوب در رفتارش نشان دهد، آماده هستیم کاهش فشار تحریم‌ها را بررسی کنیم. همزمان، با  شریکان بین‌المللی‌مان برای مقابله با چالش‌های ایجاد‌شده توسط ایران همکاری خواهیم کرد.»


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه