تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱:۳۲ ب.ظ
کد خبر : 32733
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل هلال احمر گیلان:

مانور درمان اضطراری استان های شمالی در گیلان برگزار می شود

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به درمان اضطراری دوهزار و ۶۷۳ نفر گیلانی، گفت: برای نخستین بار در کشور مانور درمان اضطراری استان های شمالی با حضور امدادگران گیلان، گلستان و مازندران در صومعه سرا برگزار می شود.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از تسنیم ، علیرضا خصوصی ثانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته هلال احمر، اظهار کرد: بی طرفی، استقلال، بی غرضی، خدمت داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهان شمولی را از اصول هفت گانه هلال احمر است.

وی با بیان اینکه هلال احمر هیچگونه جهت‌گیری نسبت به ملیت، نژاد، عقیده مذهبی، طبقه یا عقاید سیاسی ندارد. نهضت تلاش می‌کند تا با توجه به نیاز افراد، رنج ایشان را التیام بخشد و موارد حیاتی‌تر را ترجیح دهد، افزود: هلال احمر در هیچ زمانی در مناقشه‌های سیاسی، نژادی، مذهبی و یا ایدئولوژی شرکت نمی کند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: این جمعیت با پشتوانه ملی و بین‌المللی خود تلاش می‌کند تا رنج را در هر کجای جهان التیام بخشد و از آن جلوگیری کند و هدفش، محافظت از جان و سلامتی نوع بشر و تضمین کرامت آن است. نهضت درک متقابل، دوستی، همکاری و صلح پایدار را در میان ملت‌ها ترویج می‌کند.

خصوصی ثانی با اشاره به خدمات هلال احمر گیلان، تصریح کرد: امدادگران هلال احمر پیشگام درعرصه های مختلف بویژه حوادث غیر‎ ‎مترقبه اند و‎ ‎با اینکه همیشه در‎ ‎معرض خطر‎ ‎قرار‎ ‎دارند حاضرند برای نجات ‏مسدومان از‎ ‎جان خود نیز‎ ‎بگذرند.‏

وی با تبریک نود و دومین سال فعالیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تجهیزات هلال احمر گیلان ۳۰ درصد، نیروهای متخصص ۱۰ درصد و وسایل امدادی ۱۲ درصد افزایش یافته که قابل توجه است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به کسب رتب نخسته هماهنگی عملیاتی ندای امداد توسط این جمعیت در گیلان، گفت: هلال احمر گیلان رتبه هشت کشور را در اجرای موفق و اثرگذار طرح فرشتگان رحمت کسب کرد.

خصوصی ثانی با اشاره به نجات هشت هزار و ۹۰۸ نفر در برف گذشته گیلان، اظهار کرد: دوهزار و ۲۶۵ بسته غذایی در این مدت توزیع شد و ۱۷ سورت پرواز امدادی عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ هزار نفر در هلال احمر گیلان به صورت داوطلبانه عضو هستند، گفت: یک هزار و ۱۶ کانون هلال احمر در گیلان فعالیت می کند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به درمان اضطراری دوهزار و ۶۷۳ نفر گیلانی، گفت: برای نخستین بار در کشور مانور درمان اضطراری استان های شمالی با حضور امدادگران گیلان، گلستان و مازندران در صومعه سرا برگزار می شود.

به گزارش تسنیم، در پایان این نشست پایگاه جامع اطلاع رسانی هلال احمر گیلان افتتاح و آغاز به کار کرد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه