تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۷-۱۰:۰۸ ق.ظ
کد خبر : 327326
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان:

ارزش صادرات کالا توسط تعاونی‌های گیلان به ۲۰ میلیون دلار رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعاونی‌های گیلان بیش از ۲۰ میلیون دلار صادرات داشته‌اند.

به گزارش ۸دی، عباس علیزاده، مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گیلان  صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون تعاونی‌های گیلان انواع تولیدات خود را در حوزه‌های کشاورزی، ‌خاویار و مصنوعات فلزی به ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلار به خارج کشور صادر کرده‌اند.

مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گیلان تعداد تعاونی‌های فعال این استان را برشمرد و افزود:‌ در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۶۵۰ تعاونی با مجموع ۲۱۶ هزار عضو در گیلان مشغول به فعالیت هستند که به موجب آن‌ها بیش از ۴۱ هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد شده است.

علیزاده سهم تعاونی‌های گیلان در امر صادرات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:‌ با توجه به تمام مشکلاتی که در عرصه اقتصادی به ویژه در ماه‌های اخیر برای کشورمان رخ داده است اما تعاونی‌های استان گیلان تاکنون عملکردشان در حوزه صادرات مطلوب بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان عنوان کرد:‌ تعاونی‌های موجود در استان گیلان بیشتر در حوزه‌هایی نظیر بخش کشاورزی،‌ صنعت،‌ حوزه مسکن مشغول فعالیت هستند و بخشی دیگر نیز در قالب تعاونی‌های اعتباری و تعاونی‌های سهام عدالت ایجاد شده‌اند.

وی از صادرات حدود ۲۲ میلیون دلاری تعاونی‌های گیلان در سال گذشته خبر داد و بیان داشت:‌ عمده محصولات صادراتی تعاونی‌های استان گیلان بیشتر به کشورهای ژاپن،‌ فرانسه،‌ آلمان،‌ ترکیه،‌ بلژیک،‌ ترکمنستان و برخی دیگر از کشورهای همسایه صادر می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان حوزه‌های صادراتی این استان را برشمرد و ابراز داشت:‌ عمده محصولات صادراتی توسط تعاونی‌های فعال استان گیلان تاکنون بیشتر در حوزه‌هایی نظیر انواع محصولات کشاورزی، خاویار،‌ مصنوعات فلزی و یا کالاهای پلاستیکی است.

علیزاده با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان صادرات تعاونی‌ها وجود ندارد تصریح کرد:‌ بسیاری از تعاونی‌های استان گیلان مانند سایر تعاونی‌های کشور به علت وجود برخی مشکلات و محدودیت‌های صادراتی کالاها و محصولات تولیدی خود را به صورت غیرمستقیم صادر می‌کنند.

وی در تشریح چگونگی صادرات غیرمستقیم توسط تعاونی‌های استان گیلان اظهار داشت:‌ وجود برخی تنگناهای صادراتی و یا مشکلات داخلی تعاونی‌ها را بر آن داشته که از طریق واگذاری محصولات تولیدی خود به بازرگانان‌ و تجار، به سمت‌ صادرات غیرمستقیم گرایش پیدا کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از هدف‌گذاری در حوزه صادرات سخن گفت و عنوان کرد:‌ در سال گذشته برای تعاونی‌های گیلان حدود ۱۶‌میلیون دلار سهم صادراتی در نظر گرفته شد که با تلاش خوب تعاونی‌های استان بالغ بر ۱۸میلیون دلار صادرات محقق شد.

علیزاده به میزان صادرات چند ماهه اخیر تعاونی‌های استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت:‌ از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰ میلیون دلار صادرات انواع کالاها توسط تعاونی‌های گیلان انجام شده است که در تلاشیم این میزان را تا پایان سال به عدد ۳۶ میلیون دلار افزایش دهیم.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه