بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۱:۳۰ ق.ظ
کد خبر : 32551
نسخه چاپی نسخه چاپی
اجاره‌بها افزایش می‌یابد، وزیر شعار می‌دهد

اجاره مسکن در محله مسئولین چقدر است؟!

از مقایسه اظهارت مسئولین با واقعیات جامعه، به نظر می‌رسد باید در دولت فعلی نیز شاهد مسایلی چون گوجه فرنگی در دولت قبل باشیم که نزدیک منزل مسئولین قیمتی پایین تر از سطح کشور دارد!

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط، با آغاز فصل نقل و انتقالات مسکن از اردیبهشت ماه تا پایان تابستان، بازار مسکن در شهرهای بزرگ از جمله پایتخت، با افزایش بهای حداقل ۲۰ درصدی اجاره بها روبرو بوده است که با مقایسه املاک اجاره ای به نسبت سال گذشته این افزایش به راحتی قابل شناسایی است. با این حال وزیر راه، مسکن و شهرسازی دولت یازدهم چنین نظری ندارد!

وزیر راه مسکن و شهرسازی در برنامه نگاه یک با بیان اینکه آمارهای ما نشان می دهد افزایش نرخ اجاره بها در تابستان بیشتر از ۵ درصد{به نسبت سال گذشته} نخواهد بود اذعان داشت: بازار اجاره بها در تابستان دچار شوک نخواهد شد!

این در حالی است که این روزها افزایش بی حد و حساب اجاره بها مخصوصا در شهرهای بزرگ اجاره نشینان کشور را  با مشکل اساسی روبرو کرده است.

به عنوان مثال، یک واحد ۸۰ متری در میدان هروی که سال گذشته با مبلغ ۲۰ میلیون رهن و ۱میلیون تومان اجاره قابل دسترسی بود، در سال ۹۳ با ۳۰ درصد افزایش به ۲۰ میلیون رهن، و ۱.۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته است.

این افزایش چشمگیر اجاره بها که علت اصلی آن رکود بازار خرید و فروش مسکن در دوماهه اخیر بوده است، این روزها بسیاری از مردم را دچار سردرگمی کرده و مشخص نیست آمار وزیر راه و مسکن و شهرسازی از کدام منابع تهیه شده است.

به نظر می رسد باید در دولت فعلی نیز شاهد مسایلی چون گوجه فرنگی در دولت قبل باشیم که نزدیک منزل مسئولین قیمتی پایین تر از سطح کشور دارد.  در حالی که با یک گردش میدانی در بازار مسکن اجاره بها در سطح شهرهای بزرگ به راحتی میتوان افزایش شوک آور قیمت اجاره بها را شاهد بود.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه