تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۰:۵۹ ق.ظ
کد خبر : 32500
نسخه چاپی نسخه چاپی
پور عزیزی در گفتگو با 8دی نیوز:

سازمانهای مردم نهاد گیلان از پرداختن به کارهای سیاسی دوری کنند/ توصیه های فرهنگی به مدیران

مدیرکل سابق فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه وادار کردن سازمانهای مردم نهاد استان به کارهای سیاسی جفا می باشد، گفت: این سازمانها از پرداختن به کارهای سیاسی دوری کنند تا به سازمانشان جفا نشود.

عزیز پور عزیزی مدیرکل سابق فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان در گفتگو با خبرنگار ۸دی نیوز با اشاره به تحرکات سیاسی برخی از جریانات در سازمانهای مردم نهاد گیلان، اظهار کرد: این سازمانها می توانند در عرصه های مختلف فرهنگی اقتصادی علمی اجتماعی و … نقش موثری را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه شنیده می شود بعضی از سازمانهای مردم نهاد استان به کارهای سیاسی مشغول می باشند، متذکر شد: این سازمانها از پرداختن به کارهای سیاسی دوری کنند تا به سازمانشان جفا نشود.

مدیرکل سابق فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان در خصوص چرایی جدی نگرفتن حقوق شهروندی اظهار کرد: با توجه به اینکه پیاده روهای شهر ما قسمتی از فضاهای عمومی شهر به شمار می رود بعضا مشاهده می شود که در تصرف کامل یک سری از مغازه داران و پارک خودروها قرار دارد.

مدرس دانشگاه‌های گیلان همچنین افزود: دست فروشان و دوره گردان نیز در بین آنها اضافه می شوند، چنانچه شهروندی نیز از سر حوصله و نظم به این افراد تذکری بدهد، با اعتراضی شدید و گاهی با تعرض شدید مواجه می شوند.

این کارشناس ارشد امور حقوقی همچنین متذکر شد: عنایت به اینکه قانون گذار اعمال قانون برای دستگاههای ذینفع تعیین نموده پس چرا برای حفظ حقوق شهروندان و جلوگیری از تعرض به حقوق شهروندان با عوامل خاطی برخورد قانونی صورت نمی گیرد.

پورعزیزی همچنین در خصو امورات فرهنگی در دانشگاه ها اظهار کرد: همواراه نقش ارزنده فعالیت های گروهی فوق برنامه از جمله برگزاری اردوهای دانشجویی در گشودن افقهای نو و بالندگی اجتماعی فرهنگی دانشجویان عزیز موثر و بستر ساز و ارتقاء شاخص های نظام آموزشی و تربیتی دانشگاهی بوده است از طرفی بعضا مشاهده می گردد در نحوه مدیریت برنامه های گروهی و برگزاری چنین اردوهایی اعمال نظارت در خصوص شئونات فرهنگی به صورت کمرنگ انجام شده یا به نوعی با کم توجهی مواجه گردیده است.

وی اضافه کرد: رهاسازی دانشجویان در محل اجرای اردو و مختلط برگزار نمودن اردو ها و عدم توجه به مقوله عفاف و حجاب و تساهل در برنامه ریزی مدون اردویی و اجرای ضعیف برنامه های فرهنگی و… نگرانی هایی برای خانواده ها به دنبال دارد.

مدرس دانشگاه‌های گیلان در پایان پیشنهادی را نیز به مدیران فرهنگی ارائه داد و اشاره کرد: لازم است مدیران فرهنگی دانشگاه ها به منظور حفظ آداب و شئونات اسلامی و توجه به برنامه های معنویی در این اردو ها از روحانیون جوان استفاده نمایند و تدابیر لازم نسبت به کنترل و اعمال مراقبت های فرهنگی داشته باشند.

۵ ديدگاه

 1. ناشناس گفت:

  آقای پور عزیزی چرا آن زمان که مدیر بودی اینقدر با جسارت و شفاف حرف نمیزدی

 2. احسان گفت:

  همانطوری که اطلاع داریم آقای پورعزیزی در زمان مدیریتشان در عرصه ی فرهنگی واجتماعی تلاش های زیادی داشته اند در طول چند سال مدیر کلی شان همواره رتبه ای اول کشوری را از نظر عملکردی در کارنامه ی مسئولیتشان داشته اند و همین طور شفاف وصریح راجبه مسائل فرهنگی واجتماعی صحبت می نمودند

 3. مرتضی گفت:

  ۸ دی های عزیز خیلی زود وارد فضای انتخاباتی شدید
  باشه

  • مصطفی گفت:

   آقا مرتضی خلاصه یجوری باید شروع کنه بنده خدا
   ایشاله […] میاری اقای پور عزیزی بشرطی سخنرانی ها ت ادامه داشته باشه اونم تو حوزه فرهنگ که قبلا متصدی بودی و سکوت میکردی
   ……………………………..

 4. سالار گفت:

  با سلام
  واقعا برای استان گیلان برای از دست دادن همچین مدیر توانا و با تدبیری متاسف انشالاه هرجا و در هر لباسی هستند موفق باشند

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه