تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱:۲۰ ق.ظ
کد خبر : 32228
نسخه چاپی نسخه چاپی
سردار علیزاده در صومعه سرا:

رئیس جمهور بداند کشور ما حکومت شیعه دارد/ آقایان در مقابل بیانیه های سراسر توهین دشمنان پوزخند می زنند!+ تصاویر

علیزاده با اشاره به توافقات اخیر هسته ای اذعان داشت: ۳۵ سال با آمریکا جنگیدیم و توی دهانش هم زدیم نظام و مملکت را هم حفظ کردیم ، اما شما با مذاکره چه غلطی کردید؟ نتیجه مذاکراتتان چه شد؟

به گزارش خبرنگار سرویس ایثار و شهادت ۸دی نیوز، مراسم اربعین شهید امر به معروف و نهی از منکر علی خلیلی شامگاه شنبه در مسجد جامع شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

سردار نظر علی علیزاده رییس مجمع عالی بسیج گیلان در این مراسم با اشاره به تبعات ترک امر به معروف در جامعه گفت: وقتی که امربه معروف در جامعه تعطیل میشود، جامعه می میرد. جامعه پویا و زنده جامعه امر به معروف و نهی از منکر است. یعنی مردم نسبت به زشتی و بدی ها حساسیت نشان میدهند و اگر ببینند کسی خطایی انجام میدهد به او تذکر میدهند، این جامعه زنده و پویاست.

 وی با اشاره به جایگاه قانونی امربه معروف و نهی از منکر تصریح کرد: در ماده ۸ قانون اساسی آمده است که در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر و امربه معروف و نهی از منکر وظیفه ایست همگانی و متقابل در حوزه مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت. شرایط و حدود و کیفیت آن را هم قانون معین میکند.

سردار علیزاده با اعتراض به سکوت مسئولین درباره ماجرای شهادت شهید خلیلی، افزود: آقایان باید در مجلس بنشینند و قانون آن را بنویسند که مشخص بشود آمربه معروف بداند به چه نحو عمل بکند و زمانی که عمل کرد چگونه دستگاه ها باید از آن عمل بکنند. اما خیلی راحت که ۳۵ سال از انقلاب و تصویب قانون اساسی گذشته اما هنوز مجلس ما بیدار نشده است که قانون مربوطه را بنویسد که ما شاهد این نباشیم کسی امر به معروف میکند به این شکل به شهادت برسد و در مقابل رئیس مجلس اقای لاریجانی بگوید ما متاسفیم که این خبر را شنیده ایم باید فکر کرد برای این اتفاق.

وی افزود: دولتمردان به راحتی از کنار این ماجرا گذشتند و حتی یک حرف هم نزدند حتی ابراز تاسف هم نکردند چرا؟ مگر این طلبه شهید در چه رابطه ای به شهادت رسیده است ؟مگر در ارتباط با امربه معروف و نهی از منکر نبود؟ آیا دستگاه های اجرائی نظام در مقابل این آمر به معروف و ناهی از منکر هیچ مسئولیتی ندارند ؟ فقط ابراز تاسف؟ دولت وظیفه دارد در برابر این قانون لایحه ای تهیه بکند و به مجلس تحویل بدهد و مجلس مصوب بکند تا تبدیل به قانون بشود.

 رییس مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به وضعیت نامطلوب فرهنگی جامعه امروز تصریح کرد: رئیس جمهور باید بداند کشور ما حکومت اسلامی دارد، حکومت شیعه دارد. مگر می شود در مقابل این همه بدحجابی ، بی حیایی ، بی بندوباری ، این همه فساد سکوت بکند و بنشیند؟

وی با اشاره به درخواستهای رهبری از مسئولین برای جلوگیری از تبعیض در جامعه تاکید کرد: کجا جلوی فساد گرفته شد؟ چه اقداماتی انجام شد؟ فقط آقایان نشستند مقداری میوه و شیرینی خوردند و تمام شد و هیچ گزارشی بیرون نیامد تا نتیجه مشخص شود.

وی با اشاره به توافقات اخیر هسته ای اذعان داشت: از مذاکره چه گرفتید؟ هر دفعه سوال می پرسید با جنگ با آمریکا می شود به جایی رسید؟ بله ۳۵ سال با آمریکا جنگیدیم و توی دهانش هم زدیم نظام و مملکت را هم حفظ کردیم ، اما شما با مذاکره چه غلطی کردید؟ نتیجه مذاکراتتان چه شد؟

علیزاده در پایان با اشاره به بیانیه جدید اتحادیه اروپا، تصریح کرد: همین اتحادیه اروپا بیانیه صادر میکند و از بالا تا پایین به ملت توهیین می نماید و آقایان در مقابل برای پاسخگویی فقط یک متر دهانشان را باز میکنند و پوزخند میزنند، دشمن، دشمن قسم خورده ماست

۶ ديدگاه

 1. حجت گفت:

  با سلام خدمت سرور ارجمندم آقای علیزاده
  عرض ارادت به جهت پوشش سبزی که از آن خاطرات خوبی در ذهن دارم چند سوال از جنابتان دارم:
  فرمودید این کشور حکومت اسلامی و حکومت شیعی دارد، همانطور که در بخش امر به معروف و نهی از منکر استناد به قانون اساسی کردید این واژه “حکومت اسلامی” و “حکومت شیعی” که بیان کردید آیا با “جمهوری اسلامی” از باب آنچه که آیت الله مصباح فرمودند متفاوت است ؟ یا متقارن است؟
  ۲- شما از بی بند و باری و… سخن گفتید آیا این بی بند و باری و… خلق الساعه بوده است؟ آیا این ها که فرمودید در ۸ سال گذشته به وفور نبوده است؟ و چگونه است که در ۸ سال گذشته سکوت اختیار نموده بودید؟ آیا گروه های مختلط کوه نوردی و… را از یاد برده اید؟
  نه جناب علیزاده عزیز، سرچ در بازه زمانی ۸ سال گذشته در پایگاه های خبری و …. مطلب خاصی را نشان نمی دهد. و این خود نشان از تبعیض در عدالت شماست. و تبعیض در عدالت یعنی خود بی عدالتی
  گفتید که بیانیه اروپا! البته این یک بیانیه غیر الزام آور و بیشتر جنبه حقوق بشری است که الحمدالله ما هرساله از فیوضات آنان بهره می بریم اما اشاره نکردید که در سال ۱۳۸۶ زمانی که ملوانان انگلیسی را که به قلمرو دریایی ایران تجاوز کرده بودند را گرفتیم، و اتحادیه اروپا برای آزادی آنها بیانیه صادر کرد، دولت فخیمه وقت لبخند که چه عرض کنم با کادو و بدرقه و پاشیدن کاسه آب آنها را به کشور خود فرستاد و شما سکوت کردید! اتفاقا در آن زمانها شما در مسند هم بودید! آیا این موضوع تبعیض نیست؟

  • مهدی گفت:

   ۱. از آفات جامعه ما همین بازی کردن با کلمات است هرکس که متن را ببیند منظور را دریافت میکند
   ۲. شاید در ۸سال گذشته هیچ کاری برای مبارزه با بی بندو باری نشد ولی اقلا از آن به عنوان کار خیر یاد نکردند و افراد بی بند و بار جامعه را تشویق نکردند!
   ۳. سال ۸۶ را با چند سال قبل که جاسوس ها را از گیت دولتی فرودگاه از ترس اینکه مبادا لولو بخوردمان با سرعت فراری دادند اما سال ۸۶ همه دیدند که اینهمه دشمنان تهدید کردند که فلان میکنیم هیچ غلطی نکردند سر آخر هم آن چریک های مارینز را که اگر لباس چریکیشان را از تنشان در بیاوری انگار شرفشان را گرفتی با کت و شلوار راهی کردیم
   در مجموع نظرتان دارای بغض شخصیست

   • حجت گفت:

    جناب آقا مهدی،
    اینکه هر کس متن را ببیند منظور را دریافت می کند حرف جالبی است آیات قرآن نیز تفسیرهای مختلف دارند!!
    در ۸ سال گذشته خیلی کارها نشد مساله این است که مدعیان حمایت از نظام و عدالت شیعی و… چرا دم بر نیاوردند؟!! آیا زمان اعلان بی عدالتی زمان مشخصی دارد؟ مثلا در این دولت فساد زیاد تر است و دولت قبل عاری از آن؟ طعنه، تشویق به بی بند و باری را کدام مسئول زده است؟
    نکند منظور از جاسوس ها همان متولیان مذاکرات هسته ای بودند که در دادگاه جمهوری اسلامی برائت آنان ثابت شد؟ همانهایی که آقای رئیس جمهور سابق به آنها وعده وزارت خارجه داده بود و آنها نپذیرفتند؟
    عزیز در مثل محل مناقشه نیست این لباس چریکیشان را گرفتند مثل اینکه شرفشان را گرفته باشی آیا بلا تشبیه در خصوص آزادگان ما نیز صادق است؟
    بنده اراده قلبی به ایشان دارم اما ارادت قلبی نمی تواند نافی بیان برخی از واقعیت های ناگفته باشد.

    • aidn گفت:

     سلام به دوستان
     چریک مارینز الکی چریک نمی شود ۱۰ ها سال زندگی در شرایط سخت را تحمل میکند تا به درجه چریک مارینز برسد
     چرا تا کسی به این دولت انتقاد می کند بجای پاسخ به سوالاتش یا او را افراطی می خوانند یا می گویند چرا دور قبلی چیزی نگفتنید؟
     آیا این جواب قانع کننده اس است؟؟؟

     • حجت گفت:

      جناب آیدین گرامی
      اولا بنده کسی را افراطی نخواندم صحیح هم نیست که نسبتی را که به فعلیت نرساندم متوجه من می کنید.
      ثانیا من یک سوال پرسیدم شما حداقل جواب آن را بدهید: آیا سر دادن ندای عدالت زمان خاصی دارد؟ مثلا حضرت علی ع در زمان خلفا از خلخال از پای یک زن یهودی در آوردن برافروخته می شود و آن جمله معروف را می گوید و معاذ الله در مقابل اشتباهات حکمرانان زمان خویش سکوت اختیار می کند؟!!!!!
      توضیحات بنده مبسوط بود لطفا کاملا مطالعه نمایید مضاف بر اینکه ایشان گفتند: شما با مذاکره چه…..کردید؟ خوب شما بفرمایید حضرت آقا هم همین نظر ایشان را دارند؟ همین لحن ایشان را دارند؟ خیر اینگونه نیست از مواضع معظم له در سایتشان چنین بر نمی آید. خوب نکند مصلحت اندیشی را برای آقا به کار می گیرند؟ ایا حضرتش نفرمودند من دیپلمات نیستم و به صراحت حرف خود را می زنم؟!
      جناب علیزاده عزیز در صدر سخنان خود از وضعیت اسفناک بد حجابی و …. گلایه شدید کردند آیا این وضعیت تازه به وجود آمده است؟
      سپس در ذیل سخنان خود گفتند: ….. بله ما در دهانش زدیم و نظام را حفظ کردیم……
      سوال این است نظام را اینگونه که در صدر گفتید حفظ کردید؟!!!

 2. دانشجویان گفت:

  درود بر مجاهد همیشه در صحنه انقلاب سردار علیزاده عزیز
  با این اظهارات شما بر بصیرتمان افزوده شد

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه