بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳-۴:۳۳ ب.ظ
کد خبر : 32211
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس دادگستری گیلان در جمع خبرنگاران:

مواد مخدر در بین جرائم گیلان پیشتاری می کند/ پایین آمدن آستانه تحمل باعث افزایش جرائم شده است

سیاوش پور با تاکید بر اینکه ریشه تمام جرایم در دروغ، احترام نگذاشتن به حریم یکدیگر و قانع‌ نبودن است گفت: فراخوان برای بسیج عمومی در راستای واکسینه کردن جامعه از وقوع جرم باید فرهنگ سازی شود.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ۸دی نیوز، احمد سیاوش پور درنشستی با اصحاب رسانه  باعنوان رسانه مطبوعات و آگاهی حقوقی، با بیان اینکه رسانه به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضایی عمل می کنند اظهار کرد: باید پیشگیری به عنوان راهکار اصلی در جامعه گوشزد شود.

 وی با بیان اینکه پایین آمدن آستانه تحمل و عدم رعایت حقوق دیگران باعث افزایش جرائم در استان شده است افزود: یکی از آثار عدم صداقت و ریاکاری در جامعه افزایش جرم و جنایت است.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به هجمه شدید پرونده های قضایی و تنوع انها گفت: باز خورد عدم رعایت اخلاقیات در جامعه در نزاع و جرائم قضایی به وضوح قابل مشاهده است.

وی با تاکید بر اینکه قانون گریزی به جامعه لطمه می زند بیان کرد: این امر باید برای مردم بازگو شود.

سیاوش پور پیشگیری از جرائم را از برنامه های دادگستری گیلان دانست و گفت: مشاوره با اهل فن و صاحب‌نظران و متخصصان مسایل حقوقی و ارتقای سطح فهم حقوقی مردم از عوامل پیشگیری از وقوع جرم است.

dadgostari00002

رئیس دادگستری گیلان با اشاره به هجمه دشمنان در فضای مجازی بیان کرد: اگر پایه های اعتقادی قوی شود اگر دشمن از هر روزنه ای وارد شود فرد قوی است.

سیاوش پور اعتقادات قوی مذهبی را دفع کننده هجمه های فرهنگی دشمنان دانست و افزود: یکی از راه های پیشگیری از وقوع جرم شناخت قانون است.

وی با بیان اینکه مواد مخدر در بین جرائم گیلان پیشتاری می کند تصریح کرد: سرقت ،درگیری فیزیکی ،تصادفات ،چک بلامحل در ردیف دیگر جرائم استان قرار دارند.

رئیس دادگستری گیلان فقر و بیکاری را عامل بروز جرم در جامعه دانست و تصریح کرد:باید نظارت بیشتری بر قلیان سرا های استان انجام گیرد.

سیاوش پور با تاکید بر اینکه ریشه تمام این جرایم در دروغ، احترام نگذاشتن به حریم یکدیگر و قانع‌نبودن است اظهار کرد: فراخوان برای بسیج عمومی در راستای واکسینه کردن جامعه از وقوع جرم باید فرهنگ سازی شود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه