تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷-۱۱:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 321491
نسخه چاپی نسخه چاپی

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: وزرا از پاسخ به نمایندگان مردم طفره می‌روند

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت:‌ بسیاری از وزاری دولت از پاسخگویی به سئوالات بی‌شمار نمایندگان مجلس در مورد نحوه عملکردشان فرار می‌کنند.

به گزارش ۸دی، ولی داداشی اظهار کرد:‌ بسیاری از وزرای دولت به هیچ عنوان خود را در مقابل مردم و مجلس پاسخگو نمی‌بینند به طوری که ضمن بی‌جواب گذاشتن بسیاری از سئوالات نمایندگان بعضاً از پاسخگویی به آنان نیز فرار می‌کنند.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در مورد انتشار اخباری از مجلس مبنی بر عزم نمایندگان برای استیضاح وزرای اقتصادی دولت عنوان کرد:‌ پاسخگو نبودن بسیاری از وزرای دولت و عملکرد ضعیفشان موجب مطرح شدن مسائلی از قبیل استیضاح و یا سئوال از آنان در مجلس شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به اینکه مجلس تاکنون مکاتبات زیاد و بی‌نتیجه‌ای با بسیاری از وزرا دا‌شته است ابراز کرد:‌ نمایندگان مجلس برای دفاع از حقوق مردم و در راستای انجام وظیفه نظارتی خود مطالبه‌گری‌های جدی از عملکرد بسیاری از وزارتخانه‌ها دارند.

وی اعمال نقش نظارتی مجلس را از حقوق اصلی مردم اعلام کرد و بیان کرد:‌ در ماه‌های اخیر اتفاقات بسیار زیادی در کشور به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی که مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرد رخ داد اما مسئولان و وزرا به جای شفاف‌سازی از پاسخگویی فرار می‌کنند.

داداشی با تأکید بر اینکه وزرا باید رویه فعلی خود را در مورد نحوه تعامل با مجلس تغییر دهند عنوان کرد:‌ امیدواریم دولت در مورد وزراتخانه‌هایی که تاکنون همکاری و ارتباط دو سویه لازم را با مجلس نداشته‌‌اند اقدامی انجام داده تا آنان در مسیر تعامل بیشتر با نمایندگان گام بردارند.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعمال نظارت از سوی ‌نمایندگان بر عملکرد مسئولان را ضامن احقاق حقوق مردم دانست و تصریح کرد:‌ اگر این نقش به خوبی در مسیر خود محقق شود مجلس نیز برای اجرای قانون و تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای کشور عملکرد بهتری خواهد داشت.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه کوتاهی‌های انجام شده توسط وزرای اقتصادی دولت را غیرقابل پذیرش دانست و اظهار کرد:‌ با توجه به ایجاد مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی،‌ مردم ضمن اقدام جدی دولت جهت رفع نابه‌سامانی‌ها منتظر شنیدن پاسخ مسئولان هستند.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه