تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۷-۶:۲۰ ب.ظ
کد خبر : 321308
نسخه چاپی نسخه چاپی

شرط انتصابات در وزارت کار اعلام شد

سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بخشنامه‌ای را صادر کرد که به موجب آن انتخاب و انتصاب اعضای هیات مدیره‌ها، مدیران عامل شرکت‌ها و هلدینگ‌ها، مدیران عامل سازمانها، صندوق‌ها و موسسات وابسته ‌تنها از طریق “فراخوان عمومی” و بررسی رزومه نخبگان صورت خواهد گرفت.

به گزارش۸دی،این بخشنامه با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر در انتخاب و انتصابات زیرمجموعه‌های وزارت کار و فراهم کردن فرصت‌های برابر برای همه واجدین شرایط، صادر شده است.
در بخشنامه‌ انوشیروان محسنی بندپی آمده است:
همانگونه که واقفید بکارگیری بدون ضابطه افراد در سطوح مدیریتی شرکت ها و هلدینگهای تابعه، اساس هرگونه ناکارآمدی، منشاء فساد و تبعیض و لاجرم عامل تخریب و تضعیف اعتماد عمومی نسبت به اعتبار نظام مدیریتی کشور است. بنابراین، در راستای ساماندهی مساله خطیر عزل و نصب‌ها، پایبندی به اصول تخصص‌گرایی و ضوابط شایسته سالاری و نظر به حساسیت و مطالبه قاطبه جامعه، تاکید می‌کنم وفق بخشنامه شماره ۹۳۹۶۵ مورخ ۱۵/۵/۹۷ و به منظور فراهم‌سازی فرصت‌های برابر برای همه واجدین شرایط، انتخاب اعضای هیات مدیره ها و نیز مدیران عامل شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه و شرکت‌های رده اول که مستقیماً به هلدینگ‌ها متصل هستند، صرفاً از طریق “فراخوان عمومی” و بررسی رزومه نخبگان صورت خواهد گرفت؛ در این خصوص لازم است گزینه منتخبِ کمیته انتصابات، به منظور تصمیم‌گیری نهایی، منضم به اسناد مثبته و پیوست گزارش دقیقِ فرایند انتخاب، به دفتر اینجانب ارسال شود. بدیهی است هر گونه انتصاب خارج از این فرایند، غیر قابل قبول است.
همچنین درخصوص انتصاب معاونین و مدیران بلافصل ستادی و اجرایی لازم است روسای محترم سازمان‌ها، صندوق‌ها و موسسات وابسته پس از هماهنگی و اخذ تایید اینجانب اقدام کنند.

منبع : اقتصادآنلاین
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه