تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷-۵:۵۹ ب.ظ
کد خبر : 319318
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تشریح کرد:

رئیس جمهور تا چه زمانی برای معرفی وزیر جدید کار زمان قانونی در اختیار دارد؟

یوسف‌نژاد با یادآوری اینکه رئیس جمهور باید فرد جایگزین ربیعی را تا ۳ ماه آینده معرفی کند تاکید کرد: این فرد باید مورد تایید مجامع کارگری و مجامع مرتبط با تامین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای باشد.

به گزارش ۸دی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی کار باید تا ۳ ماه آینده توسط رئیس جمهور به مجلس معرفی شود، گفت: با توجه به رای موافق نمایندگان مجلس به استیضاح آقای ربیعی، دولت باید بلافاصله برای اداره این وزارتخانه سرپرست تعیین کند و بهترین فرد را نیز به عنوان جایگزین آقای ربیعی برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کند تا فرآیند آن طی شود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشخصاتی که رئیس جمهور باید برای انتخاب فرد جایگزین ربیعی مد نظر قرار دهد تصریح کرد: رئیس جمهور باید فردی جوان که دارای تجربیات حداقلی باشد را به عنوان جایگزی آقای ربیعی انتخاب کند، ضمن اینکه در این مورد باید با مراجع رسمی و تخصصی مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی نیز مشورت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: رئیس جمهور همچنین لازم است برای انتخاب وزیر جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاه‌هایی همچون وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صنعت، معدن و تجارت نیز که با این وزارتخانه ارتباط دارند نیز مشورت کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: البته رئیس جمهور برای انتخاب وزیر جدید باید برنامه‌های خوبی که آقای ربیعی اجرا می‌کرده است را هم مدنظر قرار دهد و فرد مناسبی را انتخاب کند که بتواند ادامه‌دهنده این راه باشد، ضمن اینکه در این مورد با مجامع کارگری و مجامع صنفی مدیران و مجامع مرتبط با تامین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای هم مشورت کند


منبع : خانه ملت
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.
  • پربازدیدترین ها
  • پربحث‌ترین ها

آخرین اخبار

در حاشیه