تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷-۳:۲۸ ب.ظ
کد خبر : 319003
نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان:

رسانه یکی از ارکان دموکراسی است/ خبرنگاران نباید قید و بندی به غیر از رسالت خود داشته باشند

استاندار گیلان راهکار های حمایت از خبرنگاران و تامین نیاز های آن ها را حق خبرنگاران دانست و گفت: خبرنگاران نباید قید و بندی به غیر از رسالت خود داشته باشند زیرا اگر استقلال حرفه ای خبرنگار زیر سوال برود یعنی آن را از رسالت خبرنگار بودن جدا کرده اند.

به گزارش خبرنگار ۸دی، مصطفی سالاری امروز در همایش تجلیل از خبرنگاران استان گیلان در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت ضمن تبریک این روز به همه فعالان این عرصه اظهار کرد: کار خبرنگاران با تمام مشکلات خود برای همه مهم و قابل تقدیر هستند.

وی با اشاره به اینکه سطح کلان اهمیت کار خبرنگاران انتخاب جمهوری اسلامی است بیان کرد: در مبحث مردم سالاری و جمهوریت بی شک رسانه، یکی از ارکان دموکراسی است.

نماینده عالی دولت در گیلان آزاد بودن رسانه را دلیلی برای تقویت جمهوریت و مردم سالاری دانست و افزود: بخش قابل توجهی از جایگاه خبرنگاران، به خود خبرنگاران و همچنین متولیان رسانه مربوط است.

سالاری با اشاره به اینکه گاهی فکر می کنیم که ما دولتی ها باید به مردم امر به معروف کنیم اما این مردم هستند که باید ما را امر به معروف کنند و بگویند که جه کنیم، اذعان کرد: مردم سالاری باید با اخلاق و در چهارچوب های اخلاقی و دینی با مفهوم عدالت و تقوا تعیین کننده باشد.

وی راهکار های حمایت از خبرنگاران و تامین نیاز های آن ها را حق خبرنگاران دانست و گفت: خبرنگاران نباید قید و بندی به غیر از رسالت خود داشته باشند زیرا اگر استقلال حرفه ای خبرنگار زیر سوال برود یعنی آن را از رسالت خبرنگار بودن جدا کرده اند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه