تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-۷:۳۴ ب.ظ
کد خبر : 31635
نسخه چاپی نسخه چاپی
خوش چهره در رشت:

مسئولان ما در توافقات هسته ‌ای و مذاکرات ژنو غفلت کردند

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی توافقات هسته‌ای و نتیجه مذاکرات ژنو که از سوی دشمن اثر تحریم ها خوانده شد، را نتیجه غفلت مسئولان خواند و گفت: این درواقع، هنر دشمن نبود بلکه غفلت مسئولان در اقتصاد، ما را در زمینه تحریم ها آسیب پذیر کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی ۸دی نیوز، محمد خوش چهره در همایش بزرگداشت بسیج کارگری، با اشاره به نقاط آسیب پذیر نظام، که دشمن آن را هدف قرار داده است، اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری به عنوان استراتژی نظام عنوان کردند، مبتنی بر درک درست ودقت درنقاط آسیب پذیر نظام است.

وی با بیان اینکه  تشخیص مقام معظم رهبری این است که مهم ترین حوزه ای که منافع ملی را تامین می کند، اقتصاد است، افزود: بیانات ایشان اتمام حجت به نظام تصمیم گیری واجرایی کشور برای توجه به اقتصاد است.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی، همه نظام های دنیا را دارای یک استراتژیست که حرف آخر و تعیین کننده را می زند،‌ عنوان کرد وگفت:   مقام معظم رهبری به عنوان استراتژیست نظام اسلامی اولویت‌ کشور را با توجه به همه جوانب اقتصاد تشخیص داده اند.

خوش چهره، با تاکید براینکه،‌ درچند سال اخیر مقام معظم رهبری دربحث‌های اقتصادی، به طور جدی وارد شدند، اظهارکرد: نگاه استراتژیک دیدی از بالا و با در نظر گرفتن همه عوامل تاثیر گذار است و اقتصاد مقاومتی،‌ موجب می شود در نقطه آسیب پذیر با گارد بسته با دشمن مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه اگر به حوزه اقتصاد توجه نکنیم، فرهنگ و دیگر حوزه‌ها ضربه می خورد،‌ تصریح کرد: مطابق روایات ما فقر ایمان را ازبین می برد به همین دلیل، اقتصاد از بعد استراتژیک فوق العاده مهم است.

استاد بازنشسته دانشگاه تهران، با اشاره به اینکه جهاد یعنی تغیر آهنگ حرکت و سخت کوشی،‌ الهی بودن و خستگی ناپذیری، اعلام کرد: مجلس در اقداماتی تشریفاتی در سال گذشته، فقط به بیان صحبتهایی در مورد جهاد اقتصادی پرداخت وعملا اقتصاد، مبنای برنامه ریزی و سیاستگذاری مسئولان قرار نگرفت.

خوش چهره،‌ با بیان اینکه اقدامات دولت قبلی جهادی عنوان می شد، ‌خاطر نشان کرد: اگر اقدامات دولت پیشین جهادی بود، مقام معظم رهبری دوباره به جهاد اقتصادی تاکید نمی کردند.

وی توافقات هسته‌ای و نتیجه مذاکرات ژنو که از سوی دشمن اثر تحریم ها خوانده شد، را نتیجه غفلت مسئولان خواند و اظهارکرد: این درواقع، هنر دشمن نبود بلکه غفلت مسئولان در اقتصاد، ما  را در زمینه تحریم ها آسیب پذیر کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس هفتم،‌ با بیان اینکه دشمن دریافته است که نقطه آسیب ما در حوزه اقتصاد است،‌ گفت: درمواقع آسیب پذیری باید با گارد بسته با دشمن مقابله کرد نه اینکه تحریم‌ها کاغذ پاره خواند شود وبا گارد باز،‌ در مقابل دشمن قرار گرفت.

خوش چهره با بیان اینکه رفع موانع تولید وتوجه به ظرفیت‌های آن،  برای کاهش وابستگی ها ضروری است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، کاهش وابستگی های تهدید زا است.

وی به تاکید مقام معظم رهبری برای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت اشاره کرد وافزود:۷۰ در صد لایحه بودجه ۹۳ وابسته به نفت است و متاسفانه درهمه دولت ها اقتصاد ما به بودجه نفت وابسته بود وبیشترین وابستگی در دولت‌های دهم ویازدهم اتفاق افتاد.

استاد بازنشسته دانشگاه تهران، با بیان اینکه وارداتی بودن ۹۵ درصد چای و۹۰درصد روغن نباتی ونیمی از گندم مورد نیاز کشور بسیار بد است،‌ اعلام کرد: تولید ملی دچار بی مهری است وراه برون رفت از اقتصاد وابسته به نفت رونق تولید ملی است.

خوش چهره،‌ با تصریح براینکه اقتصاد مقاومتی یک تاکتیک در برهه ای از زمان نیست،‌ گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلکه یک بینش ومفهوم بنیادی است .

کلمات کلیدی : ، ،

۳ ديدگاه

 1. محسن پور گفت:

  بره این خوش چهره خودشم نمیدونه که چطو چطو ایسه؟ از اون طرف ۸ سال پیش آیه و از احمدی نژاد حمایت بکنه تا بوشوه بو جور. بعدش که بوشوه به زیر آیه مخالف احمدی نژاد شه. حالا هم که مخالف روحانی ایسه. کس به کس نیه که ایشان هرروز مثل باد به یک طرف ایسه. حتما فردا هم خوایه از ملک و ماجرای فرشتگان حمایت کنه و بگه حرکت اون کار خوبی بوبوسته. شمام سعی بکنید سایت درون از شخصیتهای مناسب خبر تهیه بکنید. گزارشی از حال و احوال این روزهای مهندس ملک زنید تا ببینیم حال ایشان چه طو چه طو ایسه؟

 2. دیوونه گفت:

  ۱. admin جان تیتر مطلبت یجوریه ذهن آدم میره یطرف دیگه
  ۲. جناب خوش چهره، جناب نماینده اسبق، شما هم ک خودتون جزو مسئولان همون موقع ک میفرمیود میبیودیود!!! حالا شاید نمایندگی مجلس جزو مسئولیت به حساب نیاد!!!!!!!!!
  ۳. چطو چطو ایسه ک چندسال همش میگن توی تولید گندم خود کفا شدیم اما شما حالا میگید نیمی از گندم مورد نیاز کشور وارداتیه ( ایی نفر ایه دورغ گه من باید بفمم) رسانه ملی؟!!! نماینده اسبق؟!!!
  ینی اینقد کس ب کس نیه؟ اگه اتو ببه ک ایبار ده باید ایته خدا بیامرز او فیلسوف انزلی چیه ره فدیم ک بحث گفتمانه مطرح بوکوده

 3. حجت گفت:

  البته دقیقاً منظور ایشان دولت قبل بود “این درواقع، هنر دشمن نبود بلکه غفلت مسئولان در اقتصاد، ما را در زمینه تحریم ها آسیب پذیر کرد.”

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه