تاریخ انتشار : ۷ مرداد ۱۳۹۷-۱۰:۴۱ ق.ظ
کد خبر : 316138
نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس پلیس فرودگاه‌های کشور:

حجاج هیچ دارویی با خود به همراه نبرند/ آخرین پرواز بیست مرداد انجام می‌شود

سردار مهری با اشاره به اینکه هنوز ۶۴هزار زائر به مکه اعزام نشده اند، گفت: مرکز پزشکی حج بیمارستان های مخصوص دارد و هیچ نیاز دارویی برای زائران وجود ندارد.

به گزارش ۸دی، سردار حسین مهری رییس پلیس فرودگاه‌های کشور در نشست مشترک رییس پلیس فرودگاه‌های کشور و نماینده سازمان حج و زیارت پیرامون تکریم زائران حج در سخنانی اظهار کرد: از ۱۹فرودگاه عملیات اعزام زائران آغاز شده و ۸۵هزار زائر به همراه هزار نفر از عوامل به سرزمین وحی منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سی فرودگاه، یک دوره کلاس تعالی رفتار و کنترل خشم و استرس  برگزار شده است و ۲۹۹نفر از همکاران ما در این کلاس‌ها حاضر شده اند، ادامه داد: تا کنون ۲۱هزار و ۲۱۵ زائر به مدینه منتقل شده اند و پرواز‌ها ادامه دارد.

حجاج هیچ دارویی با خود به همراه نبرند/آخرین پرواز بیست مرداد انجام می‌شود
رییس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: با هماهنگی پلیس عربستان امسال ده قلم دارو از سوی عربستان به عنوان داور‌ی ممنوعه اعلام شد؛ از جمله: آمپول مورفین، شربت متادون، قرص هیدومرفین، قرص متیل فنیدات، هیدرو کلرات و شربت اکسپکتورانت، کدیین و قرص کدیین را ممنوع اعلام کردند که به زائران گفتیم مخصوصا قرص کدیین و شربت اکسپکتورانت را اصلا با خودشان به همراه نبرند.

سردار مهری با اشاره به اینکه هنوز ۶۴هزار زائر به مکه اعزام نشده‌اند، گفت: مرکز پزشکی حج بیمارستان‌های مخصوص دارد و هیچ نیاز دارویی برای زائران وجود ندارد.

 ۱۸نفر به دلیل حمل مواد مخدر از حج باز ماندند

وی گفت: یکی از شایعترین اتفاقات این چند روز این بود که متاسفانه حجاج داروها را پودر کرده و با خودشان می‌بردند؛ اتفاقا بسیاری از این داروها اصلا ممنوعه نبود و می‌توانستند بدون مشکل آنها را با خود ببرند. پلیس ایران برای بردن دارو هیچ حاجی را تاکنون بازداشت نکرده است، فقط برای ترامادول و متادون باید پرونده قضایی تشکیل شود. تا کنون ۱۸نفر از حج باز مانده اند ۱۱مرد و ۷ زن که مواد مخدر از نوع سنتی را در داخل لباس‌ها و وسایل خود جاساز کرده بودند، این افراد عموما مسن هستند و از رفتن به حج باز مانده اند.

حضور یک قاضی کشیک در فرودگاه

وی از حضور یک قاضی کشیک در فرودگاه خبر داد و گفت: همکاری خیلی خوبی با دادستان کشور وجود دارد و بلافاصله در فرودگاه برای حجاجی که مواد مخدر با خود همراه دارند، پرونده تشکیل می‌شود.

رییس پلیس فرودگاه‌های کل کشور با اعلام اینکه از فرودگاه امام خمینی(ره) بیشترین تعداد پرواز انجام شده است، گفت: ۲۰ مردادماه آخرین گروه مسافران حج اعزام می‌شوند.

وی افزود: آخرین پرواز از فرودگاه گرگان انجام می‌شود و هم اکنون پرواز حجاج از فرودگاه رشت و بوشهر و زنجان به اتمام رسیده است.

هیچ حاجی ایرانی در فرودگاه‌های عربستان دستگیر نشده است

سردار مهری با بیان این مطلب که تاکنون با تلاش پلیس فرودگاه‌های کشور، هیچ حاجی ایرانی در فرودگاه‌های عربستان دستگیر نشده است، به برخورد پلیس عربستان با زایران ایرانی اشاره کرد و گفت: طبق بررسی های انجام شده، برخورد پلیس عربستان با زایران ایرانی خوب و مودبانه بوده است.

وی به زائران توصیه کرد: از دریافت امانت از افراد ناشناس خودداری کنند. از کسی بار قبول کنند و بار خود را به افراد دیگر، ولو برای چند دقیقه به امانت نگذارند و با توجه به اینکه امسال سال حمایت از کالای ایرانی است به زائران توصیه می‌شود که برای خرید سوغاتی حتما از کالای ایرانی استفاده کنند. لازم نیست حجاج پول زیادی با خود همراه داشته باشند. چون همه مواد و لوازم مورد نیاز زائران  حتی هزینه گوسفند قربانی از سوی سازمان حج و زیارت تامین شده است.

رییس پلیس فرودگاه‌های کل کشور گفت: صرفا برای بازرسی بار و بازرسی بدنی حجاج، سیصد نفر در آماده باش کامل هستند و فعالیت انجام می‌دهند.

وی درباره تاخیر انجام شده در فرودگاه زنجان گفت: زائران زنجانی با تاخیر ۱۵ساعته اعزام شدند که این به خاطر تاخیر هواپیمای سعودی بود و زائران زنجانی در نهایت سلامت و صحت به مدینه رسیدند.

سردار مهری به خانواده زائران توصیه کرد: برای استقبال از حجاح از ایجاد ترافیک در داخل فرودگاه خودداری کنند. همکاران من در محدوده فرودگاه حضور دارند و از ایجاد گره های ترافیکی جلوگیری کنند.


منبع : میزان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه