تاریخ انتشار : ۳ مرداد ۱۳۹۷-۹:۵۰ ب.ظ
کد خبر : 315341
نسخه چاپی نسخه چاپی

غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۲۰ برابر حد مجاز/ طوفان ادامه دارد

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۹۴ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به حدود ۲۰ برابر حد مجاز رساند.

به گزارش ۸دی،علی ملاشاهی  اظهار داشت: طی ۳ ساعت گذشته حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۳ هزار و ۵۹ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به بیش از ۲۰ برابر حد مجاز رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به حدود ۷۰۰ متر کاهش یافت.

وی گفت: همچنین باتوجه به الگوی نقشه‌ها، وزش بادهای نسبتا شدید همراه با گرد و خاک وکاهش دید که از امروز در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان آغاز شده تا روز جمعه ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه سرعت وزش باد طی این مدت در این مناطق ۷۰ تا ۹۰ و در ساعات اولیه روز بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود، افزود: طی این مدت در نواحی مرکزی و نوار شرقی استان علاوه بر افزایش غبار، وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر انتظار می رود.


منبع : مهر
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه