تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۷-۷:۳۳ ق.ظ
کد خبر : 314223
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس اداره دندانپزشکی امور درمان وزارت بهداشت خبر داد

توزیع نامناسب خدمات دندانپزشکی در کشور

رئیس اداره دندانپزشکی امور درمان وزارت بهداشت، گفت: پیش از این، حوزه دندانپزشکی ازعدم سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مناسب رنج می‌برد، اما آنچه که امروزه اهمیت یافته داشتن دید یکپارچه به بهداشت و سلامت دهان و درمان در این
حوزه است.

به گزارش ۸دی، قاسم صادقی در نشست سراسری رؤسا و کارشناسان امور دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: همواره تلاش اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان، تدوین برنامه‌هایی در راستای سیاست‌های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و تأکیدات وزیر بهداشت و معاون درمان بوده است.
وی ادامه داد: پیش از این، حوزه دندانپزشکی از عدم سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مناسب رنج می‌برد. اما آنچه که امروزه اهمیت یافته، داشتن دید یکپارچه به بهداشت و سلامت دهان و درمان در این حوزه است.
صادقی با بیان اینکه تاکنون برای ۳۲ هزار و ۴۰۷ دندانپزشک در نظام پزشکی پروانه صادر شده است و هر ساله ۲ هزارنفر به این تعداد افزوده می‌شود، اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۰، مجموع تعداد دندانپزشکان به ۴۰ هزار نفر خواهد رسید. تقریباً می‌توان گفت که این تعداد از استانداردهای جهانی بالاتر است، چرا که براساس استانداردها برای هر ۳ تا ۵ هزار نفر یک دندانپزشک لازم است، در حالی که براساس این آمار یک دندانپزشک برای هر ۲ هزار نفر در کشور وجود دارد. البته به دلیل عدم توزیع مناسب، استفاده از خدمات دندانپزشکی برای عموم مردم در تمام مناطق کشور فراهم نشده است که تلاش می‌کنیم این مشکل را برطرف سازیم.


منبع : روزنامه ایران
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه