تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷-۲:۴۳ ب.ظ
کد خبر : 313828
نسخه چاپی نسخه چاپی

صدور ۲۴۱۶ مجوز تولید گیاهان دارویی در کشور تاکنون

دبیر انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده های گیاهان دارویی کشور گفت: تاکنون ۲۴۱۶ پروانه تولید گیاهان دارویی در سطح کشور صادر شده است .

به گزارش ۸دی،جعفر میرفخرایی، در اولین جشنواره ملی گیاهان دارویی استان گیلان که با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی در شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد، اظهار کرد: انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی با پنج عضو آغاز بکار کرد و پس از ۱۶ سال فعالیت، هم اکنون اعضای آن به ۱۶۰ عضو فعال افزایش یافته است.

وی با اشاره به اهمیت گیاهان دارویی در زندگی بشر از دیر باز تاکنون و اهمیت تجاری سازی آن، ادامه داد: تاکنون ۲۴۱۶ فقره پروانه تولید گیاهان دارویی در سطح کشور صادر شده است که رقمی قابل توجه است.

وی افزود: اعضای انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی موفق شده است ۲۶۲ فرآورده و ۳۹۰ اسانس گیاهان دارویی را در اقصی نقاط کشور شناسایی کند.

میرفخرایی نداشتن برنامه در بحث ورود به تولید گیاهان دارویی را از مهمترین آسیب ها برشمرد و گفت: در هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی و برنامه ریزی صحیح می شود در بحث های کارآفرینی، درآمدزایی و پرهیز از تولید مازاد به شکل ایده آلی حضور یافت.

وی در بخش پایانی سخنان خود ظرفیت های موجود در آستارا را بسیار بالا برشمرد و تصریح کرد: این منطقه بهشت است و می توان از این ظرفیت بهره مندی مناسبی را داشت.


منبع : ایسنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه