تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳-۹:۴۸ ق.ظ
کد خبر : 31353
نسخه چاپی نسخه چاپی
شهردار رشت:

سوال از شهردار حق قانونی شورا است/ اقتدار شهردار در چارچوب قانون تعریف می شود

شهردار رشت ،با تاکید بر اینکه شهر رشت بیش از هرچیز نیازمند آرامش و نشاط است تا ساخته شود،گفت: طرح سوال از شهردار حق قانونی شورا است

به گزارش خبرنگار۸دی نیوز ،محمد ابراهیم خلیلی در چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه شهر رشت در عرض سه سال، ۶ شهردار را تجربه کرده است،اظهار کرد: با توجه به اتفاقات ناخوشایندی که در شهر رشت رخ داده است مسئولیت خطیر و سنگینی امروز برعهده مسئولان مدیریت شهری است.
رشت ،کلانشهر بازمانده از ترقی است
وی با بیان اینکه رشت در بین استان های شمالی تنها کلانشهر کشور است،افزود: این شهر مظلوم و محروم است و از ترقی بازمانده است.
مردم رشت خواهان تحولاتی در آبادانی شهر هستند
شهردار رشت با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات ۹۲ را مورد تاکید قرارداد و گفت: مردم با انتخاب اعضای شورا خواهان تحول چشمگیر در آبادانی شهر هستند.
ایجاد فضای آرامش و نشاط اولین نیاز شهر درمسیر توسعه
خلیلی با تاکید بر اینکه شهر رشت بیش از هرچیز نیازمند آرامش  و نشاط است تا ساخته شود ،خاطرنشان کرد:هر تحولی در شهر نیازمند مشورت و زمان است.
وی با تاکید بر بهره مندی از نظرات مشورتی شورا و استفاده از تذکرات اعضا،اظهار کرد: شورا متشکل از ۱۵ فرد و ۱۵ فکر سازنده و سلیقه متفاوت است.
گاهی اجرای سلیقه ای  بعضی موجب نگرانی بعضی دیگر می شود
شهردار رشت با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی جمع کردن و اجرایی کردن این سلیقه هاست و با تصریح بر اینکه سلیقه های متفاوت قابل جمع نیست،افزود: گاهی اجرای سلیقه بعضی موجب نگرانی بعضی دیگر می شود.
khalili
خلیلی خطاب به اعضای شورا گفت: در مدیریت شهری مصصم بر انطباق نظرات اعضای شورا هستم ،تا خواسته های ارزشمند شورا از طریق قانونی اجرایی شودو اثربخشی خود را بگذارد.
حل مشکلات رشت زمان بر و فرصت خواه است
وی با تاکید بر اینکه در شهری مانند رشت که بودجه در آن ناکافی است حل مشکلات زمان بر فرصت خواه است،بیان کرد: بنابراین لازم است اعضای شورا بر اعتمادی که کرده اند استمرار بخشند
طرح سوال از شهردار حق قانونی شورا است
 شهردار رشت طرح سوال  از شهرداررا حق قانونی اعضای شورا دانست و افزود: این امر موجبات ناراحتی من را فراهم نکرد.
اقتدار شهردار در چارچوب قانون تعریف می شود
وی در پاسخ به سوال اعضای شورا برای تعیین وضعیت اتوبوسرانی ،گفت: اقتدار شهردار با قانون مشخص می شود و باید انتظارات از شهرمتناسب با ظرفیت قانونی باشد و من در این رابطه بر طبق قانون و ضابطه عمل می کنم که این خود زمان بر است
شهردار رشت با تاکید بر اینکه تلاش ما این است که مشکلات حل شود،افزود: من با برخورد قانونی در اولین فرصت مشکل را حل می کنم
خلیلی با تاکید بر اینکه اعضای شورا هر وقت صلاح دیدند در جلسات حضور می یابم،اظهار کرد:سوال حق قانونی شورا است و ارداه جمعی شورا و شهرداری در جهت خدمت به مردم معطوف است.
وی از تشکیل هیات تخلفات و کمیته بازرسی  برای رسیدگی به مشکلات ایجاد شده در خصوص رانندگان دارای گواهینامه پایه یک مشغول در بخش های مختلف در شهرداری خبرداد و گفت: این کمیته در شهرداری تا به امروز در شهرداری نبود.

۵ ديدگاه

 1. محسن پور گفت:

  بره شورا زنه شهرداره استیضاح بکنه که مثلا شهره درست بکنه. ولی همه چیزه خراب بوبوسته. واقعا تو این شهر کس به کس نیه

 2. ر ....م گفت:

  باسلام شهردار رشت تا الان هیچ کاری برای رشت نکرده است باید عوض شود کس دیگر پشت درب اتاق شهردار مانده برو خلیلی بسته دیگه رشت ولی چقدر بعدی ازرشت دیدی ببخش
  با تشکر از کسانی رای منفی داده اند

 3. سالار گفت:

  شورای شهرم ،خوبم عزیزم ،جمشیدم تو دیگه چرا؟؟؟قبیلا براتون تجربه نشدن؟؟دکترم تودیگه چرا؟؟هرکی به جایی رسید از صدقه سر مردمش بوده پس اون حرف های نهظت دارتون چی شد…کمتر […[ لطفا

 4. شهروند گفت:

  آقایان محترم یکم به این فکر کنید که شورا را خودمون انتخاب کردیم .با گند کاری شورای گذشته به نظر شما این شورا زیر ذره بین نیست؟؟؟ از اونجا که شهردار ما یک مقدار رفیق باز هستند .متحد و فرهیخته ترین شورای ۴ دوره شورای امسال هستند .شهردار ۶ میلیارد از حق مردم را بدون مشورت شورا به گل لاله ۳۰ روزه داد.صدای شورا در اومد .در ضمن دیروز در جلسه پرسش پاسخ شهردار سکوت اختیار کرده بود.

 5. ابوذر گفت:

  شورا با عملکرد سوال برانگیزش خودش رو تخریب میکنه…. چرا همش توهم اینو داریم که یکی داره تخریب میکنه؟
  داستان ۶ میلیارد گل هم که روشن شده همه میدونن…. در جلسه شبانه قبل عید با حضور معاون برکنار شده در منزل آقای دکتر….از معاون خواستن تا به جای پیگیری آسفالت شهر برای سال نو سفارش گل لاله بده تا بتونن بعد عید شهردار رو واسه این ملامت کنن و برکنارش کنن و آدم خودشونو بیارن که با برکناری معاون عمرانی توسط شهردار، تقشه شون بر آب شد
  جویای دلایل عزل معاون عمرانی بشید تا از خواب بیدار شید، مگر اینکه خودتونو به خواب زده باشید که در این مورد اگر بوق و کرنا هم بیاریم بیدار نمیشید، عملکرد کند خلیلی جای انتقاد داره و این واضحه اما نمره دادن به عملکرد یک مدیر در پایان سال مالیه برادر نه ۴۵ روز بعد از شروع برنامه اش با بودجه مصوب سال جدید…..
  بازی بعضی از دوستانی رو که منافعشون در عزل شهرداره نخورید، ما سالهاست که این نوع بازیها رو در شهر می بینیم و خیلیها رفتند و خیلیها اومدند اما تنها رشت بود که این وسط باخت به طمع خواص این شهر…..
  به فرمایش مولایم علی دو گرسنه هرگز سیر نمی شود: طالب دنیا و طالب علم

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه