تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳-۹:۵۲ ق.ظ
کد خبر : 31351
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس شورای اسلامی رشت:

شفاف سازی در رسانه ها مانع از بروز خطاهای مدیریتی می شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شفاف سازی در رسانه ها مانع از بروز خطاهای مدیریتی می شود،گفت: تصمیمات شورا و شهرداری باید در چارچوب قانون باشد.

به گزارش خبرنگار  ۸دی نیوز، رضاجمشیدی چناری در چهل و سومین شورای اسلامی شهر رشت،با اشاره به اینکه از آغازین روزهای شروع فعالیت شورای چهارم،تاکید بر علنی بودن جلسات شد، اظهار کرد: شفاف سازی و اطلاع رسانی به شهروندان از اصولی که در شورای چهارم پی گیری می شود.
تا پایان اردیبهشت ماه امسال صحن علنی جلسات در عمارت شورا آماده می شود
وی با تاکید بر اینکه تا پایان اردیبهشت ماه امسال صحن علنی جلسات در عمارت شورا آماده می شود،افزود:گفتمان حاکم در شورا قانون گرایی و قانون محوری است.
شفاف سازی در رسانه ها مانع از بروز خطاهای مدیریتی می شود
رئیس شورای اسلامی شهر رشت، با بیان اینکه ذهن های مردم شهر آماده و جویای اطلاعات و خبر است،گفت:اگر شفاف سازی بر مبنای قانون و مطالبه گری مردم نباشد خطاهایی در اجرا رخ می دهد.
جمشیدی چناری با اشاره به انتخاب شهردار با رای اکثریت  اعضا،بیان کرد: شورا به عنوان اتاق فکر و ناظر برعملکرد شهرداری در اجرای قانون است.
انتظار شورا از شهرداری پختگی است.
وی با تاکید بر اینکه انتظار شورا از شهردار پختگی است،تصریح کرد:انتظار ما از شهردار به عنوان نماینده مردم تحقق مطلبات مردم و تحقق سیاست ها و برنامه های کلان شهر است.
jamshidi
رئیس شورای اسلامی کلان شهر رشت با تاکید بر استفاده از ابزار قانونی برای رسیدن به منافع مردم ،اظهار کرد: در فضای عوام فرق بین سوال، تذکر، استیضاح ممکن است تشخیص داده نشود.
جمشیدی چناری با تاکید بر اینکه تصمیمات شورا و شهرداری باید در چارچوب قانون باشد، خاطرنشان کرد: ماحصل نشست های شورا باید اتفاقات مطلوب در راستای توسعه شهر باشد.
وی از رسانه ها خواست تا با تمام قدرت در امر شفاف سازی حرکت کنند و گفت: آزادی بیان اعتقاد ماست اگر هدف خدمت به شهروندان باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رسانه ها نباید دنبال جذب مخاطب به هر شکلی باشند، تصریح کرد: دادن یک پیامک چند کلمه ای و اشاعه نگرانی در شهر به نفع هیچ کس نیست.
جمشیدی چناری با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی صداقت است که کار ساز است، بیان کرد:ما با دنیای غرب که ادعا می کند با قدرت رسانه دولت ها را عوض کرده است متفاوتیم و هدف ما انعکاس واقعیت است.
وی با اشاره به سوالی که شورا از شهردار در هفته گذشته مطرح کرد و راس رسانه های خبری قرار گرفت، گفت: سوال در خصوص وضعیت نامطلوب اتوبوسرانی بود.
رئیس شورای اسلامی کلان شهر رشت، با توجه به اینکه در طرح جامع ترافیک در ناوگان حمل و نقل  عمومی ۹۰ دستگاه اتوبوس برای شهر رشت در نظر گرفته شده است ، افزود: بررسی هایی که کردیم نشان داد بالغ بر ۴۰ اتوبوس در پارکینگ اتوبوسرانی است که ۲۵ تا می تواند وارد شهر شود.
وی با اشاره به مشغول به فعالیت بودن ۷۲ راننده پایه یک در سایر بخش های شهرداری گفت: تاکید مکرر بر شهردار شد که این افراد را به اتوبوسرانی برگرداند.

۴ ديدگاه

 1. محسن پور گفت:

  وقتی ۴ تا بچه ره بکنن شورای شهر از این بهتر نمیشه که بلا میسر. فرهنگی شهر تعطیل بوبوسته. ملک کجا ایسایی که به داد فرهنگی شهر برسی؟

 2. ابوذر گفت:

  با سلام
  لطفا سخنگوی محترمه شورای شهر رشت توضیح می دهند که چگونه وقتی در آمد محقق در پایان سال ۹۲ ,بر طبق آمار رسمی ۱۰۶ میلیارد تومان اعلام شده, آن وقت صحبت ازتخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیاردی به دستگاههای زباله سوز می دهند؟؟؟!!!
  در بودجه سال جاری ۴۵ در صد بودجه به عملیات عمرانی اختصاص یافته و با این اوصاف اعضای محترم از جیب مبارک می خواهند هزینه کنند!!!!
  مذاکره با چین بر سر دستگاههای زباله سوز مستعمل و از آن بدتر عدم دارا بودن سامانه فیلترینگ استاندارد جهت تسفیه دود…
  لابد دود زباله را هم لوله کشی به مرداب میکنیم؟!!!
  وقتی رییس کمسیون […] شورا متخصص نباشد و تخصص لازم در این مقوله را نداشته باشد باید هم انتظار داشته باشیم که مجددا چینی ها کلاه جدیدشان را به جای سر تا […]مان پایین بکشند

 3. تلخک گفت:

  اگر شفاف سازی خوب است پس چرا آقای دکتر از اطلاع رسانی رسانه ها در مورد نشست مشترک سازمان بازرسی و اطلاعات با ۸ عضو از شورای شهر وتذکراتشون به این ۸ عضو مبنی بر اختلافاتشون با شهردار در رسانه های خودی به اصطلاح اصلاحطلبشون گلایه کردن؟ رسانه هایی که بیشتر منافع طلبن تا اصلاح طلب و با آدمهای معلوم الحالی تعلق داره که عضو رسمی حزب منحله تندرو مشارکته و از فتنه گران این شهر…

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه