تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷-۱۱:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 312995
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

افزایش خط بین المللی مسافری دریایی/ پیش‌بینی افزایش گردشگری دریایی در تابستان

حق‌شناس گفت: به دنبال این هستیم که خط بین المللی مسافری دریایی و تردد بین جزایر و سرزمین اصلی را در تابستان افزایش دهیم.

به گزارش ۸دی، هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ایام نوروز فشرده ترین دوره زمانی سفرهای مردمی در کشور است، اظهار کرد: این سفرها شامل سفرهای جاده ای، هوایی، دریایی و ریلی است و سازمان بنادر و دریانوردی نیز عملکرد قابل توجهی را از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری در حوزه گردشگری و سفر دریایی در بنادر ایران داشت.

وی ادامه داد: با شروع فصل تابستان که مجددا سفرهای مردمی آغاز می شود همه امکانات در بنادر و ترمینال های مسافری به کار گرفته خواهد شد تا بهترین شرایط برای مسافران و گردشگران دریایی فراهم شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه مردم بسیار علاقمند هستند از جزایر زیبای خلیج فارس دیدن کنند، گفت: با توجه به آماده شدن سفارش ساخت شناورهای مسافری، ظرفیت حمل و نقل مسافری دریایی افزایش پیدا می کند. در طول تابستان تعداد سفرهای دریایی افزایش خواهد یافت و در عین حال سازمان بنادر و دریانوردی به بحث ایمنی سفرهای دریایی توجه ویژه خواهد داشت تا افرادی که مسافر جزایر کشور هستند با خاطره خوش بازگردند.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که خط بین المللی مسافری دریایی و تردد بین جزایر و سرزمین اصلی را در تابستان افزایش دهیم. در طول تابستان سفرهای دریایی از بندر باهنر و جزیره کیش به بندر شارجه را خواهیم داشت و اگر بتوانیم تعداد سفرهای دریایی را از بندر باهنر و جزیره قشم به بندر خصب عمان افزایش می دهیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط با گردشگری دریایی در تابستان، بیان کرد: سفر دریایی جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر است اما در گردشگری دریایی پس از حرکت از نقطه اولیه مجددا به همان نقطه باز می گردیم. سفرهای دریایی بیشتر در شمال کشور معنا و مفهوم پیدا می کند، اما این بدان مفهوم نیست که این مقوله در جنوب کشور وجود ندارد. مدت زمانی فصل تابستان از نوروز بیشتر است و پیش بینی می شود میزان گردشگری دریایی در این برهه زمانی افزایش یابد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه