بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱:۱۴ ب.ظ
کد خبر : 31282
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس کمیسیون فرهنگی رشت:

معاونت فرهنگی شورای رشت تشکیل نمی‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت با بیان اینکه حدود اختیارات شورا در قانون مشخص است، گفت: ایجاد معاونت فرهنگی شورا وجاهت قانونی ندارد و این معاونت تشکیل نمی شود.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از تسنیم، فرهاد شوقی در بیست و هشتمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی رشت با بیان اینکه توجه به حوزه فرهنگ دغدغه مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: مصوبات این کمیسیون مرجع سیاست گذاری فرهنگی و اجتماعی کلانشهر رشت است.

وی با تأکید بر اینکه شورا وظایف نظارتی و سیاست گذاری دارد، افزود: شورای شهر بر اساس قانون در امور اجرایی حضور نداشته و یک نهاد بالادستی نظارتی و تصمیم ساز است.

رئیس کمیسیون فرهنگی رشت گفت: این کمیسیون با ترکیبی از نخبگان علمی، فرهنگی و فعالان اجتماعی رشت دارای ظرفیت های بسیاری بوده و مشاور امین بسیاری از کمیسیون های فرهنگ در سطح ملی است.

شوقی، تشکیل کارگروه تبلیغات، کارگروه بررسی وضعیت اماکن ورزشی رشت، تصویب طرح جامع بهسازی و ساماندهی گلزار شهدای رشت و تشکیل ستاد کارآفرینی را از اقدامات حوزه سیاست گذاری کمیسیون فرهنگی رشت گفت عنوان کرد.

وی با اشاره به کرسی کمیسیون فرهنگی شورای رشت در هیئت رئیسه کمیسیون های فرهنگی کشور، تصریح کرد: الزام شهرداری به اطلاع رسانی, اشاعه فرهنگ شهروندی و نظارت بر عملکرد سازمان فرهنگی رشت از اقدامات کمیسیون فرهنگی شورا بوده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت با بیان اینکه حدود اختیارات شورا در قانون مشخص است، گفت: ایجاد معاونت فرهنگی شورا وجاهت قانونی ندارد و این معاونت تشکیل نمی شود.

شوقی با اشاره به اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان رشت، خاطرنشان کرد: این مصوبه ایراداتی داشت که برطرف شد و به زودی عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه مزایده تبلیغات شهری رشت به زودی و با نظارت عالیه کمیسیون فرهنگی شورا برگزار می شود، گفت: وضعیت فعلی تبلیغات شهری رشت بسیار آشفته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت با تأکید بر اینکه کمیته امور بانوان و خانواده رشت به ریاست فاطمه شیرزاد از اعضای هیئت رئیسه شورا عملکرد مطلوبی داشته است، افزود: این کارگروه می تواند الگویی برای کارگروه های هم عرض در سطح کشور باشد.

وی تصریح کرد: کارگروه راه اندازی انجمن شورایاری محلات رشت تشکیل شده و امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی این انجمن ها باشیم.

کلمات کلیدی : ، ، ،

۵ ديدگاه

 1. مصطفوی گفت:

  ما به وجود مهندس شوقی افتخار می کنیم

 2. شهروند گفت:

  آقای رییس شورا !بهتر نیست قبل از اینکه خبر از راه اندازی معاونت فرهنگی می دادی رییس کمیسیون فرهنگی رو آدم حساب می کردی یه مشورتی باهاش می کردی لااقل اینطور همدیگه رو ضایع نمی کردین؟قباحت داره والله

 3. دلسوز گفت:

  سلام. تازمانی که رییس محترم کمیسیون […] بین باشن یا از […] دوستانشون بهره ببرن. نهایتا فقط باید حرفشو بزنن

 4. محسن پور گفت:

  فرهاد شوقی رو شناسم. اینو من خودم بزرگ بوگودم.پسر خوبی ایسه ولی بعضی کارهاش خوب نیسه

 5. سالار گفت:

  شورای شهری که اینا باشن بایدم شهرش به این حال و روز دربیاد

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه