تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۷-۳:۳۰ ب.ظ
کد خبر : 312593
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان:

استانداردسازی تابلو‌های راه‌های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: تابلو‌ها و علائم راه‌های این استان تا پایان امسال استانداردسازی می شود.

به گزارش ۸دی، محمدرضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان گفت: ساماندهی واستانداردسازی تابلو‌ها و علائم راه‌های اصلی و فرعی گیلان تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح تفاهم نامه‌ای فیمابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و استانداری گیلان منعقد شده است، افزود: ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد اجرای این طرح است که با تقبل سهم ۵۰ درصدی از اعتبارات ملی و استانی به مرحله اجرا در می‌آید.

مدیرکل راهداری گیلان اظهار داشت: ارتقای ایمنی تردد، کمک به اعمال قوانین ترافیک و راهنمایی دقیق و مناسب کاربران جاده‌ها در محور‌های اصلی و فرعی مطابق آخرین تغییرات صورت گرفته از عمده‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

نازک کار با اشاره به اینکه علائم و تابلو‌های راهنمای جاده‌ای از الفبای اولیه ایمنی برای کاربران جاده‌ها محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به صورت مستمر اقدام به تعویض، اصلاح و به روز رسانی این علائم می‌کند.

وی از نصب بیش از ۱۰ هزار علائم اخطاری و انتظامی در جاده‌های استان در سال گذشته خبر داد و گفت: جایگزنی فناوری‌های نوین در زمینه کنترل تردد به جای سیستم‌های سنتی گامی موثر در زمینه افزایش ایمنی تردد و کاهش حوادث ترافیکی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان تصریح کرد: در حال حاضر محور‌های برون شهری استان مجهز به ۵۲ دوربین ثبت تخلف سرعت، ۲۱ سامانه نظارت تصویری و ۴۲ سامانه فعال تردد است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه