تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 31170
نسخه چاپی نسخه چاپی
پس از افزایش قیمت سوخت؛

شیب تند افزایش کرایه تاکسی در رشت و خواب مسئولان استان

پس از افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین، گازوئیل و CNG در روزهای اخیر با افزایش بی رویه کرایه حمل و نقل در شهر رشت و عدم برخورد مناسب مسئولان مواجه هستیم.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از دیار باران، پس از افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین، گازوئیل و CNG در روزهای اخیر با افزایش بی رویه کرایه حمل و نقل در شهر رشت و عدم برخورد مناسب مسئولان مواجه هستیم.

با آنکه مسئولان اعلام می‌کردند قیمت حامل‌های انرژی با شیبی ملایم افزایش می‌یابد، اما اکنون قیمت هر  لیتر بنزین سهمیه‌ای از ۴۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان رسیده که نسبت به قیمت قبلی از ۷۵ درصد افزایش حکایت می‌کند.

در روزهای اخیر کرایه تاکسی و آژانس‌های درون و برون شهری شهر رشت در غفلت مسئولان استانی و شهری با افزایش حدود ۱۵ تا ۳۵ درصدی مواجه است.

در رشت کرایه مسیرهای ۵۰ هزار ریالی به ۶۰ هزار ریال و کرایه مسیرهای ۷۰ هزار ریالی به ۹۰ هزار ریال برای تاکسی تلفنی ها افزایش یافته است.

همچنین کرایه تاکسی‌های شهری مسیرهای ۳ هزار ریالی به ۴ هزار ریال و کرایه مسیرهای ۱۰ هزار ریالی به ۱۲ هزار ریال افزایش پیدا کرده و سبب نارضایتی شهروندان شده است.

یک راننده تاکسی در گفت‌وگو با خبرنگار «دیار باران»، با بیان اینکه با افزایش قیمت بنزین و CNG قیمت‌های مصوب سازمان تاکسی‌رانی که مربوط به نرخ گذشته سوخت بود برای تاکسی‌رانها دارای صرف اقتصادی نیست، اظهار کرد: به این دلیل در روز نخست افزایش قیمت حامل‌های سوخت بسیاری از رانندگان تاکسی خودروهای خود را از خانه خارج نکردند تا از قیمت جدید نرخ کرایه تاکسی مطلع شوند.

سیامک محمدجانی، از مسئولان استانی و شهری رشت خواست که هرچه سریعتر نرخ‌های جدید کریه تاکسی را مشخص کنند و گفت: نرخ کرایه تاکسی در برخی مسیرهای در زمانی که قیمت هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومان بود برای تاکسی‌رانها صرف اقتصادی نداشت، چه رسد به اکنون که با رشد تند قیمت‌ها مواجه هستیم.

یکی از شهروندان که در کنار خیابان منتظر تاکسی بود نیز در گفت‌وگو با خبرنگار «دیار باران»، با انتقاد از رشد سریع نرخ‌های تاکسی، اظهار کرد: متاسفانه در چند روز اخیر هیچ نظارتی از سوی مسئولان بر روی نرخ‌های افسارگسیخته کرایه تاکسی اعمال نشده است.

یاسین کریم‌پور از مسئولان خواست در موضوع نرخ کرایه تاکسی‌ها تدبیر به خرج دهند و گفت: من که دانشجو هستیم در گذشته روزی برای رفتن به دانشگاه و برگشتن به منزل ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در روز کرایه تاکسی می‌دادم، اما امروز برای این کار حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه کرده‌ام که پرداختن این مبلغ در طول ماه برای من و بسیاری از مردم سخت است.

وی با اشاره به اینکه تاکسی‌های شهر رشت فاقد تاکسی‌متر هستند، یادآور شد: در گذشته مسئولان شهر رشت می‌خواستند بر روی تاکسی‌ها تاکسی‌متر نسب کنند که هنوز این کار انجام نشده است.

این شهروند از مسئولان خواست به فکر رفع مشکلات مردم باشند.

۳ ديدگاه

  1. چرا هرچی میشه سر رانندگان خالی میکنیم عزیز جان مگه رانندگان محترم تاکسی جزئ مردم نیستند این کرایه ها مصوب ۲۵/۱۱/۱۳۹۲ میباشد که آقا ایکس آن زمان برای تصدی کورسی شورای شهر و رای رانندگان ان را افزایش داد با لیتری ۷۰۰ و باتوجه به اصطحکاک ماشین چقدر میشه دراورد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه