تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۷-۱۰:۱۹ ب.ظ
کد خبر : 311485
نسخه چاپی نسخه چاپی

۵۰۰ طرح اشتغالزایی به بانک‌های استان گیلان معرفی شد

جانشین معاون استاندار گیلان با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰ هزار نفر به منظور دریافت تسهیلات اشتغالزایی در گیلان ثبت‌نام کردند گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی به بانک‌های گیلان معرفی شده است.

به گزارش ۸دی، آرش فرزام صفت صبح امروز در جلسه مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه این استان با فقر ارائه اعداد و ارقام از سوی مدیران در جلسات مواجه است اظهار داشت: مدیران و مسئولان باید با دارا بودن آمار دقیق از حوزه خود در جلسات حضور پیدا کنند.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه با توجه به نرخ ارز و تورم بالا در کشور، واحد‌های تولیدی که مواد اولیه خود را وارد می‌کنند به طور حتم با مشکل مواجه می‌شوند گفت: نقش سیستم بانکی در کنترل معضلات پیش‌ روی واحد‌های تولیدی بسیار پر‌رنگ است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با تاکید بر اینکه تامین سرمایه‌ در گردش واحد‌های تولیدی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است افزود: آمار و ارقام سیستم بانکی استان گیلان امیدوارکننده است و سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی سپرده‌های بانکی در گیلان مواجه بودیم.

فرزام‌‌صفت با اشاره به اینکه استان گیلان سال گذشته در بخش مالی تسهیلات با ۳۰ درصد کاهش مواجه بوده  و این امر بیانگر این است که بانک‌های استان در مقایسه با سال ۹۵ به میزان کمتری تسهیلات پرداخت کردند گفت: سهم استان گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ۳۰۰ میلیارد‌ تومان است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون ۷۵ میلیارد تومان از این سهم  به بانک‌های استان گیلان ابلاغ شده است تصریح کرد: تاکنون ۱۴۰ هزار نفر به منظور دریافت تسهیلات اشتغالزایی در استان گیلان با درخواست بیش از هزار میلیارد تومان ثبت‌نام کرده‌اند.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به اینکه فرآیند پرداخت تسهیلات پیش‌ روی روند این اقدامات را با مشکل مواجه کرده است اظهار داشت: به‌منظور پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کشور ۲۰ اولویت تعریف شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با بیان اینکه طرح‌های ثبت‌نام شده در کمیته‌فنی شهرستان‌ها و استان بررسی می‌شود خاطرنشان کرد: بانک‌ها اختیار دارند که با وجود بررسی طرح‌ها در کمیته‌های فنی در شرایط نیاز طرح‌ها را بررسی کنند.

فرزام‌صفت با تاکید بر اینکه هدف از پرداخت تسهیلات مذکور بر این بود که روستاییان برای ایجاد اشتغال از این تسهیلات استفاده کرده و از مهاجرت روستاییان به شهر‌ها جلوگیری شود ابراز داشت: برخی از قوانین پردخت این تسهیلات اصلاح شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به اینکه هم‌اکنون حوزه‌های دامداری، زنبورداری، ابریشم، مشاغل خرد و خانگی به این تسهیلات اضافه شده است گفت: در حال حاضر ۵۰۰ طرح با مبلغ ۱۶ میلیارد تومان از میزان سهم استان گیلان در تسهیلات اشتغالزایی جذب شده است.

فرزام‌صفت با بیان اینکه رتبه استان گیلان در جذب تسهیلات استغالزایی در رتبه ۱۸ تا ۲۰ در نوسان است تاکید کرد: کمترین ثبت‌نام دریافت تسهیلات اشتغالزایی در استان گیلان مختص حوزه تعاون است و حوزه تعاون باید برای دریافت این تسهیلات تلاش بیشتری کند.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با تاکید بر ۴ بانک عامل برای پرداخت این تسهیلات در استان گیلان معرفی شدند خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی به بانک‌های استان گیلان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی معرفی شده است.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه