تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۷-۱۰:۱۴ ب.ظ
کد خبر : 311482
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع،‌ معادن و کشاورزی گیلان:

دولت در پیوستن ایران به کشور‌های اوراسیا بی‌رغبت است

رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع،‌ معادن و کشاورزی گیلان گفت: پیوستن ایران به کشور‌های اوراسیا برای کشور بسیار با اهمیت است اما دولت در پیوستن به آن بی‌رغبتی نشان می‌دهد.

به گزارش ۸دی،  هادی تیزهوش تابان امروز در نشست مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه عدم تخصیص ارز مورد نیاز تولیدکنندگان عمده‌ترین مشکل در صادرات است اظهار داشت: مشکلات عدیده موجود در استان‌ها از مرکز کشور ایجاد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع،‌ معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه مجلس برای رفع موانع تولید و صنعت قوانین تصویب کرده است اما اجرای این قوانین با مشکل مواجه است تصریح کرد: آیین‌نامه‌های حوزه صادرات و تجارت با مشکلاتی مواجه بوده که لازم به تغییر است.

تیزهوش تابان با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید در این راستا اقدامات قابل ‌توجه‌ای را اعمال کنند خاطرنشان کرد: به علت نوسانات نرخ ارز در کشور سرمایه‌گذاران خارجی از ورود به کشور اجتناب می‌کنند و این امر نیازمند ساماندهی است.

وی با اشاره به اینکه شرایط لازم برای پیوستن ایران به اورآسیا وجود دارد و این پیوستن توسعه چشمگیری را برای کشور به ارمغان می‌آورد تاکید کرد: این فرآیند برای کشور ایران بسیار حائز اهمیت است در شرایطی که دولت هیچ انگیزه و رغبتی در این راستا از خود نشان نمی‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع،‌ معادن و کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد واردات کشور روسیه در حوزه مواد غذایی است و گیلان نزدیک‌ترین مسیر صادرات را به روسیه دارد ابراز داشت: انباشت سرمایه در کشور بسیار زیاد است.

تیزهوش تابان با تاکید بر اینکه عدالت مالیاتی در گیلان رعایت نمی‌شود در شرایطی که حوزه تولید در گیلان نیازمند حمایت است بیان کرد: کاهش درآمد در گیلان مشهود است و همه ساله از واحد‌های تولیدی موفق مالیات‌های گزاف گرفته می‌شود.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه