بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۲:۰۵ ب.ظ
کد خبر : 31136
نسخه چاپی نسخه چاپی
جلیلی در فردوس:

معوقات بانکی ۲۳ نفر در کشور ۳ برابر یارانه یک ماه مردم است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی گفت: این سیستم به‌گونه‌ای است که ۲۳ نفر مبلغی بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارند، این مبلغ حدود ۳ برابر یارانه مردم در یک ماه است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از مشرق، سعید جلیلی در یادواره سردار شهید محمد منتظرقائم فرمانده وقت سپاه یزد، اظهار کرد: معاون اول و نیز رئیس جمهور آمریکا به‌صراحت بر ناکارآمدی تحریم‌ها علیه ایران اعتراف کرده‌اند.

وی از تخویف و ترساندن به‌عنوان یکی از نیرنگ‌های شیطان یاد کرد و افزود: یکی از دلایل پیروزی ملت ایران نترسیدن از قدرت‌های استکباری امروز در جهان است، این شجاعت یکی دیگر از پیام‌های راهبردی و اصولی شهدا در یادواره‌ها خطاب به ما است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حرکت انقلاب اسلامی را حرکتی انبیایی معرفی و خاطرنشان کرد: به همین خاطر است که نام جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام و اندیشه اسلام ناب در جوامع امروز مطرح بوده و حرکات و اقدامات این کشور بر سایر کشورها تأثیرگذار است.

سران استکباری تمام توان خود را در عرصه تحریم‌ها به‌کار گرفته‌اند

جلیلی ضمن تأکید بر استقامت ملت ایران در برابر تحریم‌ها، تصریح کرد: سران استکبار و آن‌هایی که خود را کدخدای جهان معرفی می‌کنند در عرصه تحریم تمام توان خود را در برابر ایران و تشکیل و تکثیر این الگو در کشورهای دیگر به کار می‌گیرند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سال ۵۹ از نخستین تحریم‌ها علیه ایران سخن گفت و تصریح کرد: در نخستین گام‌های تحریم، انرژی هسته‌ای ایران و تحریم سوخت ۲۰درصدی بود که لازمه استفاده برای داروهایی است که توسط رآکتور تحقیقاتی ۱۰مگاواتی تهران به دست می‌آید.

وی با اشاره به یک میلیون بیمار استفاده کننده از این داروها, افزود: کشورهایی که مدعی حافظ منافع حقوق بشر هستند این سوخت را برای ایرانی که عضو آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای بود، تحریم کردند، ولی با توکل به خداوند متعال و تلاش جهادگرانی همچون شهید شهریاری که پس از تولید این سوخت، ترور شد، توانستیم تولید این محصول را بومی‌سازی کنیم.

امروز ایران مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریف را از جمله اقدامات صورت گرفته آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی دانست و  تصریح کرد: همچنان که امام راحل(ره) در سال های آخر عمر خود مردم را درباره اسلام آمریکایی انذار می‌دادند، امروز ایران مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته که افکار تکفیری‌ها نمونه این تحریف است.

جلیلی جریان تکفیری را یکی از نقشه‌های آمریکا عنوان کرد و گفت: رابطه کشورهای حامی حقوق بشر با مرتجع‌ترین کشورها امری غیرمنطقی است، ارتباط کشورهای تحریم کننده و سرکرده‌های تکفیری این مطلب را  می‌رساند که هر دو قصد مقابله با انقلاب اسلامی را دارند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اجازه ندهیم چیزی مانع مسیر پیشرفت ملت ایران شود

جلیلی به بیانات مقام معظم رهبری در ادامه سخنانش به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد پیشرفت نه اقتصاد ریاضتی و یعنی اینکه اجازه ندهیم چیزی در مسیر حرکت پیشرفت ملت ایران مانع شود.

جلیلی اعتماد به استعدادهای جوانان و تفکر بسیجی را دو ترکیب مکمل برای این پیشرفت‌ها برشمرد و اظهار کرد: ما امروز باید در بسیاری از عرصه‌ها این‌ها را دنبال کنیم، اگر از تمام امکانات مادی و معنوی خود استفاده کنیم چیزی فراتر از انرژی هسته‌ای را در دل دشمن خواهیم لرزاند.

وی همچنین عزم ملی و مدیریت جهادی را در همین راستا دانست و تأکید کرد: اینکه فرهنگ و اقتصاد در شعار سال ۹۳ قرار دارد, توجه مقام معظم رهبری به فرهنگ و تفکر بسیجی را می‌رساند که اگر این فرهنگ بر مردم و مسئولان حاکم شود موفقیت‌های بیشتری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحقق خواهد یافت.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه از دو جنبه ایجابی و سلبی به‌عنوان دو سلاح مقابله با تحریم‌ها یاد کرد و افزود: در مبحث سلبی سرمایه ملت و داشته‌های آن‌ها نباید با سازوکارهای غلط و برنامه‌ریزی نشده اتلاف شود که شفاف سازی اقتصادی یکی از این ساز و کارها است.

معوقات بانکی ۲۳ نفر ۳ برابر یارانه یک ماه مردم است

جلیلی نظام بانکی و سیستم اقتصادی را نامطلوب دانست و گفت: این سیستم به‌گونه‌ای مشکل دارد که ۲۳ نفر مبلغی بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارند، این مبلغ چیزی حدود ۳ برابر یارانه تمام مردم در یک ماه است، جالب‌تر آنکه این افراد به هیچ نحوی در کارهای تولیدی فعالیت ندارند و این مسئله از جمله مواردی است که باید در اولویت دولت اقتصادی قرار بگیرد.

وی همچنین استفاده از پتانسیل‌های بلااستفاده در ایران را یکی از اقدامات در این راستا دانست و خاطرنشان کرد: کشور هلند با مساحت یک‌چهلم نسبت به ایران، چند برابر ایران فعالیت اقتصادی دارد؛ از این رو باید بدانیم که ما می‌توانیم از منابع داخلی، معادن و چاه‌های نفت به‌گونه‌ای بهره بگیریم که ارزش افزوده اول آن‌ها ۷۰ درصد بیشتر از قیمت اولیه آن‌ها برای کشور درآمدزایی داشته باشد.

اسلام ناب و اندیشه مترقی ولایت فقیه موفقیت‌ها را برای ما رقم زده است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: آنچه این موفقیت را برای ما رقم زده است اسلام نابی بود که امام راحل(ره) آن را به این کشور هدیه داد و اندیشه مترقی ولایت فقیه بود که امروز پرچمدار آن مقام معظم رهبری هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فضایل شهید “محمد رضایی زال” گفت: هرگاه او را می‌دیدم فردی با اراده جدی در مقابل خود می‌یافتم که سعی داشت تمام آنچه را خدای بزرگ از او می‌خواهد انجام دهد،‌ شهید محمد رضایی زال, شهید محمد منتظرقائم و دیگر شهدای این سرزمین مایه افتخار و سربلندی ملت ما هستند.

جلیلی در بیان مقصود از برگزاری مراسمات یادواره شهدا اظهار کرد: یکی از دلایل برگزاری این نشست‌ها این است که پیام‌های “شهدا زنده‌اند” و “راه آنها تداوم خواهد داشت” و “اینکه کسانی را که در راه خدا کشته شده‌اند مرده مپنداریم” را به شهیدان برسانیم.

وی در پاسخ به سؤال اساسی مردم در مورد اینکه چرا ایران میان ۱۹۰ واحد سیاسی و دولت مختلف با ویژگی‌های متفاوت این‌گونه مطرح است، اظهار کرد: مناسبات بر ۱۹۰ کشور برای پی بردن به پاسخ این سؤال بسیار حائز اهمیت است،‌ این کشورها می‌خواهند خود را کدخدای جهان معرفی کنند و همه را در سیطره خود درآورند، زمانی که یک کشور در برابر خواسته‌های نابه‌حق آن‌ها به‌حق می‌ایستد یکی از دلایل مطرح شدن آن کشور بین جوامع بشری است.

“گزینه‌های روی میز ” آمریکا بلوف تمسخر‌آمیز است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا می‌گوید همه گزینه‌ها روی میز بوده یک بلوف “تمسخرآمیز” است، گفت: در دوران دفاع مقدس، در جریان انقلاب اسلامی، تحریم‌ها و سایر عرصه‌ها همه قدرت‌ها با توجه به اینکه با یکدیگر مخالف بودند اما در مقابله با جمهوری اسلامی ایران اتفاق نظر داشتند، اما ایران به‌دلیل مقاومت همراه با پیشرفت توانست در مقابل ابرقدرت‌ها و حیله‌های آنها پیروز و سربلند شود.

وی دلیل پیروزی‌های جنگهای ۳۳، ۲۲ و ۸ روزه جنوب لبنان و سیر نزولی دوام این جنگ‌ها و شکست رژیم صهیونیستی در هرکدام را الگوپذیری لبنان از انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه سبب برافراشتن پرچم نظام جمهوری اسلامی در ایران شد، همچنین به یک مدل و الگو بدل گشت که نگرانی امروز کشورهای غربی و اروپایی تکثیر این مدل در کشورهای دیگر است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه