تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۷-۱:۰۶ ب.ظ
کد خبر : 310557
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو فراکسیون امید مجلس در گفتگو با 8دی:

باید با نگاه به درون مشکلاتمان را برطرف کنیم/ به اروپا هم مانند آمریکا نمی شود اعتماد کرد

عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید براینکه ما از اول هم به آمریکا و اروپا اعتماد نداشتیم، گفت: تا جایی که آن ها رعایت کنند ایران سعی می کند بر اساس توافقات و نشست های صورت گرفته کارش را پیش ببرد اما انتهای کار طبیعی است که این اعتماد نمی تواند باشد.

منوچهر جمالی در گفت و گو با خبرنگار ۸دی در مورد بیانیه اخیر اتحادیه اروپا در رابطه با برجام با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر هماهنگی همه مسئولان در داخل کشور تأکید دارند، اظهار کرد: مسیری را که کشور با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری تعیین می کند مسؤلان با هماهنگی این مسیر را پیش می برند.

وی با تأکید براینکه ما از اول هم به آمریکایی ها اعتماد نداشتیم از اول هم اعتماد به اروپا نبود  اما نمی خواستیم بهانه دست دیگران بدهیم، گفت: الان هم وضع همین است، تا جایی که آن ها رعایت می کنند ایران سعی می کند بر اساس توافقات و نشست های صورت گرفته کارش را پیش ببرد اما انتهای کار طبیعی است که این اعتماد نمی تواند باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه باید با نگاه به درون مشکلاتمان را خودمان برطرف کنیم، اضافه کرد: باید هماهنگی لازم را در داخل داشته باشیم اما این بهانه را دست دشمن ندهیم زیرا آنها دنبال بهانه جویی هستند.

نماینده مردم رودبار در مجلس تصریح کرد: مذاکره را تا جایی که اروپایی ها چارچوب برجام را رعایت کنند و حقوق و منافع نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران حفظ شود و وظایف خود را در قالب قرارداد و توافقی که بوده حفظ کنند می توان ادامه داد.

وی با تأکید بر اینکه در غیر این صورت باید فکر دیگری کرد، تصریح کرد: اگر اروپایی ها این مسائل را رعایت نکنند ما هم باید دقت کنیم بهانه ای دست آنها ندهیم.

نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران برای گزینه های مختلف در شرایط مختلف برنامه هایی دارد، اظهار کرد: در این رابطه دولت و قوای دیگر برنامه دارند و با انسجام داخلی و بر محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری به فراخور شرایطی که خواهد داشت بهترین تصمیم را برای کشور خواهند گرفت.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه