تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۷-۱۰:۲۸ ق.ظ
کد خبر : 309771
نسخه چاپی نسخه چاپی
فرماندار لنگرود در گفتگو با 8دی:

خسارت ۱۵۰ میلیونی آتش سوزی در کومله لنگرود/ یکی از عوامل اصلی آتش سوزی ها نقش افراد در تغییر کاربری اراضی است

فرماندار لنگرود، گفت: بر اساس تجربه عده ای به دنبال تغییر کاربری باغات چای فرسوده اند این ها از فرصت گرمای هوا استفاده کرده آدم هایی را اجیر می کنند و به جای احیای باغات چای پولی به افراد برای آتش زدن این اراضی می دهند.

سید رضا جواد پور در گفت و گو با خبرنگار ۸دی با اشاره به علت آتش سوزی دیشب بخش هایی از کومله لنگرود، اظهار کرد: این آتش روزی از یک نقطه ای از روستای مریدان بخش کومله شروع شد و به تدریج به دلیل وجود باغات چای فرسوده و خشکی بوته زار ها و گرمای هوا تا ساعت ۲۴ و یک بامداد امروز ادامه داشت.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ تا ۵۰ هکتار باغات چای این منطقه دچار آتش سوزی شد، تصریح کرد: به کسی آسیب نرسید و با تلاش نیروهای امدادی مستقر از سرایت آتش به منازل مسکونی جلوگیری شد.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه نیروهای منابع طبیعی، بسیج، هلال احمر، دستگاه های ذیربط شهرستان، مردم بومی و محلی، شورا، دهیاری و نیروهای انتظامی و امنیتی همه با هم کمک کردند، اضافه کرد: به لطف خدا این حریق کنترل شد.

جوادپور با بیان اینکه خسارات مالی به کشاورزان در این منطقه وارد آمد، تصریح کرد: ۱۰هکتار از این باغات چای آتش گرفته فعال بودند و حدود ۱۵۰میلیون تومان کشاورزان باغات آسیب دیده خسارت دیدند.

وی با اشاره به عامل این آتش سوزی، گفت: بر اساس تجربه ای که داریم عده ای به دنبال تغییر کاربری باغات چای فرسوده اند این ها از فرصت گرمای هوا استفاده کرده و بعضأ آدم هایی را اجیر می کنند و به جای احیای باغات چای پولی به افراد برای آتش زدن این اراضی می دهند.

فرماندار لنگرود گفت: این آتش سوزی ممکن است علت های دیگری هم داشته باشد که در دست بررسی است و نیروی انتظامی در حال جمع آوری اطلاعات و بررسی آن است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه