تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۷-۱۲:۴۱ ب.ظ
کد خبر : 308839
نسخه چاپی نسخه چاپی
تولیدکننده پوشاک بازار رشت در گفتگو با 8دی:

مسئولان شعار قشنگ می دهند اما حمایت از تولید ضعیف است/ قیمت کالای ایرانی با تلاطم بازار دلار کذایی می شود

تولیدکننده پوشاک بازار رشت با بیان اینکه ۱۴ سال است که در این حوزه فعال هستم، گفت: مشکلات ما در عرصه تولید زیاد است مسئولان شعار قشنگ می دهند اما حمایت از تولیدکننده ضعیف است.

حسن خوشبخت در گفت و گو با خبرنگار ۸دی درباره وضعیت بازار پوشاک با بیان اینکه در بخش مانتو، شلوار زنانه و پیراهن مجلسی فعالیت دارم، گفت: شعبه پخش در تهران و یک واحد تولیدی در داخل رشت دارم.

 

** مسئولان شعار قشنگ می دهند اما حمایت از تولید ضعیف است

وی با اشاره به اینکه ۱۴ سال است که در این حوزه فعال هستم، افزود: مشکلات ما در عرصه تولید زیاد است مسئولان شعار قشنگ می دهند اما حمایت از تولید ضعیف است.

تولیدکننده پوشاک بازار رشت در خصوص عوارض مالیاتی، گفت: وضعیت عوارض و مالیات خیلی افتضاح است، یک سال ۱۸ میلیون بابت دارایی و مالیات یعنی تقریبا دارایی یک سالم را پرداخت کردم.

خوشبخت با بیان اینکه این ۱۸میلیون تومان بابت این بود که ۲۰۰میلیون وام گرفته بودم و سند خانه خودم را رهن بانک گذاشته بودم، بیان کرد: با بهره ۲۸درصد این وام را گرفتم نه بهره ای که به تولید اختصاص داده بودند.

وی با اشاره به اینکه در این اوضاع تولید اصلا صرف نمی کند، اضافه کرد: نزدیک ۱۵۰ میلیون تومان فقط چرخ و ماشین آلات صنعتی دارم اگر این میزان سرمایه گذاری را در جای دیگر داشتم درآمدم بیشتر بود.

 

** تولید مانتو مشابه کالای خارجی ندارد و باعث شده تا خودمان را یک مقدار نگه داریم

 

تولیدکننده پوشاک بازار رشت در واکنش به گرایش مردم به خرید کالاهای خارجی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید کالاهای ما بالا است، افزود: خوبی تولید مانتو این است که مشابه کالای خارجی ندارد و باعث شده تا ما خودمان را یک مقدار نگه داریم.

 

** کدام حمایت وقتی هزینه های مالیات و بیمه برای تولیدکننده با برچسب تجاری محاسبه می شود

 

وی با تأکید بر اینکه هزینه های مالیات و بیمه برای ما همیشه با برچسب تجاری محاسبه می شود، تصریح کرد: این مدل تولید در چین ارزان تر در می آید و این در حالی است که هیچ کس حمایتی از من نوعی نکرده است.

تولیدکننده پوشاک بازار رشت با اشاره به اینکه در این شرایط فکر نمی کنم اصلا بتوانیم با کالای خارجی رقابت کنیم، اضافه کرد: اول اینکه ابزار آلات ما قابل قیاس با کشورهای دیگر نیست بدین ترتیب اصلا نمی توانیم با متد و سیستم روز آنها کار کنیم چون حتی برش کارهای ما هم سنتی هستند.

 

** همه پارچه های ما خارجی است؛ در این سال ها پارچه ایرانی ندیدم

وی  تصریح کرد: این متد به روز و آپدیت نیستند و روی نوع دوخت و مدل آن ضعف داریم، همه پارچه های ما خارجی است و پارچه ایرانی ندیدم و در این ۱۴سال همه پارچه ها خارجی و چینی هستند.

تولیدکننده پوشاک بازار رشت با تأکید بر اینکه مواد اولیه ما خارجی است، افزود: ما تنها می توانیم بدوزیم اسم این را نمیتوان تولید گذاشت باید کارخانه پارچه بافی هم باشد که بگوییم کالا ایرانی است زیرا بدین ترتیب هیچ کدام از کالاهای ما صد در صد ایرانی نیستند تقریبا ۵۰درصد خارجی و ۵۰درصد ایرانی است.

 

** خیلی زرنگ باشم حقوق و بیمه کارگر را پرداخت کنم

خوشبخت با اشاره به اینکه مسئولان خیلی خوشگل  شعار حمایت از تولید کننده می دهند، اضافه کرد: به عنوان جوان ۳۸ساله اگر سالی ۱۰، ۲۰میلیون برایم بماند خوب است اما درآمدمان همیشه یومیه بوده و چیزی به عنوان پس انداز نمی ماند خیلی زرنگ باشیم حقوق و بیمه کارگر را پرداخت کنم.

 

** کاش حداقل به اسم حمایت هزینه برق کارگاه های تولید را کاهش می دادند

 

تولیدکننده پوشاک بازار رشت با بیان اینکه یک میلیون و ۱۰۰هزار تومان حقوقی نیست که من به یک فرد پنج خانوار می دهم، تصریح کرد: لااقل در بحث حمایت از تولید کننده هزینه هایی مانند برق را کاهش دهند.

وی افزود: از مردم می خواهم ما راهم یک مقدار درک کنند و بیشتر کالای ایرانی خرید کنند تا ما هم تولید بهتری کنیم و به مشتری عرضه کنیم.

تولیدکننده پوشاک بازار رشت با اشاره به وضع بازار پوشاک با بیان اینکه از سال ۹۰، سال به سال رکود خیلی بدی داشتیم، گفت: در رابطه با کارم بیشتر با تهران در ارتباطم و بیشتر کار من پخش تهران است.

 

** با تلاطم بازار دلار قیمت مواد اولیه ۱۰۰درصد افزایش داشته است/ یک هفته است کارگاهم را بسته ام

وی در ادامه درباره وضع بازار ارز و مشکلات موجود در خصوص تولید، اظهار کرد: وضع بازار ارز خیلی پر تلاطم است و قیمت دلار سر به فلک کشیده است.

خوشبخت افزود: با این شرایط حاکم بر قیمت دلار و بازار ارز یک هفته ای است که کارگاهم را بسته ام تا ببینم تکلیف چه می شود زیرا در این وضعیت قیمت مواد اولیه ۱۰۰درصد برای ما افزایش داشته است.

 

** تمام کارخانجات با ادامه دار شدن موج افزایش قیمت دلار بسته می شوند

 

تولیدکننده پوشاک بازار رشت تصریح کرد: در چنین شرایطی با چه میزان قیمت تمام شده محصول را باید کنترل کنیم تا مصرف کننده بتواند خرید کند آن هم در وضعی که قیمت کالاهای وارداتی و چینی بسیار ارزان تر از کالای ایرانی است و شرایط هم برای تولید کننده و مصرف کننده سخت شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه تمام کارخانجات با ادامه دار شدن موج افزایش قیمت دلار بسته می شوند، اضافه کرد: یک تولید کننده چطور قادر به تأمین مواد اولیه خود باشد تا محصولی با قیمت پایین دست مشتری بدهد.

 

قدرت خرید مردم پایین آمده در این شرایط چطور از من تولیدکننده حمایت کنند؟!

خوشبخت با بیان اینکه قدرت خرید مردم پایین آمده است، تصریح کرد: چطور در این شرایط قادر خواهند بود از من تولید کننده حمایت کنند تا تولید ما را خرید کنند و جریان تولید در کارخانجات ما گردش داشته باشد.

 

تولیدکننده پوشاک بازار رشت با اشاره به اینکه قیمت کالای ایرانی با دلار امروز کذایی می شود، اضافه کرد: چطور می توانیم تولیدات را در بازاری به فروش برسانیم که کالای خارجی ارزان به دست مشتری می رسد.

 

** دولت باید اول تکلیف خودش را در بخش اقتصاد مشخص کند

وی با تأکید براینکه دولت باید اول تکلیف خودش را در بخش اقتصاد مشخص کند، تصریح کرد: اقتصاد ما بیمار شده است و حمایت از تولید کننده داخلی فکر نمی کنم معنایی داشته باشد زیرا اقتصاد ما همیشه وابسته به نفت بوده است.

خوشبخت در پایان خاطرنشان کرد: در این وضعیت خیلی زرنگ باشیم بتوانیم روزمره زندگی خودمان را بچرخانیم. در حالی که همواره در حال درجا زدن هستیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه