تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۷-۱:۰۴ ب.ظ
کد خبر : 307929
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل بیمه سلامت عنوان کرد

ماجرای قرارداد نبستن بیمه سلامت با داروخانه‌ها/ بدهی دو ماهه به داروخانه‌ها

با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در خصوص بدهی ۸ ماهه بیمه سلامت به داروخانه‌ها توضیح داد: در حال حاضر بیمه سلامت تنها دو ماه به داروخانه‌ها بدهی دارد.

به گزارش ۸دی، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه قرارداد نبستن بیمه سلامت با برخی از داروخانه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر بیمه سلامت با ۹۸۰۰ داروخانه در سطح کشور همکاری دارد و هر یک از استان‌ها موظف است با توجه به میزان اعتبارات خود همکاری خود با داروخانه‌ها را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه بخشنامه‌ای از سوی بیمه سلامت در زمینه صادر نشده است گفت: برخی از داروخانه‌ها تمایلی برای همکاری با بیمه سلامت ندارند همچنین در برخی موارد تخلفاتی در این زمینه صورت می‌گیرد.

موهبتی ادامه داد: در قانون بودجه سال ۹۶ آمده است که بیمه شدگان رایگان ما حق مراجعه به بخش‌های خصوصی را ندارند اما این قانون در رابطه با داروخانه‌ها اعمال نشده است.

مدیرعامل بیمه سلامت با اشاره به اهمیت مدیریت هزینه‌های دارویی اظهار داشت: بدین منظور سامانه‌ای راه اندازه شد که در حال حاضر ۳۰۰ قلم داروی گران قیمت در آن ثبت شده است تا بتوان قیمت آن ها را کنترل کرد.

وی با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در خصوص بدهی ۸ ماهه بیمه سلامت به داروخانه‌ها توضیح داد: در حال حاضر بیمه سلامت تنها دو ماه به داروخانه‌ها بدهی دارد که در صورت پرداخت این مبلغ بیمه سلامت به داروخانه‌ها بدهی نخواد داشت.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه