بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۱:۲۴ ق.ظ
کد خبر : 30790
نسخه چاپی نسخه چاپی
پورعزیزی متذکر شد:

فعالان عرصه فرهنگی نباید در کارهای سیاسی و باندی وارد شوند/ در گذشته اوضاع فرهنگی گیلان دلسوزانه پیگیری می‌شد

مدیرکل سابق فرهنگی ‌اجتماعی استانداری گیلان گفت: سال‌های گذشته اوضاع فرهنگی استان دلسوزانه و با روحیه انقلابی به‌ویژه در عرصه عفاف و حجاب پیگیری می‌شد و بعضی از افراد در این زمینه تعلل داشتند.

به گزارش ۸دی نیوز عزیز پورعزیزی در گفتگو با فارس با تاکید بر توجه به مسائل فرهنگی در جامعه اظهار کرد: عرصه فرهنگ نیازمند برنامه‌ریزی است.

وی بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی را مربوط به ضعف فرهنگی عنوان کرد و افزود: فرهنگ جامعه بر مبنای تفکر و روحیه انقلابی تحول پیدا کند.

پورعزیزی با بیان اینکه فعالان عرصه فرهنگی نباید در کارهای سیاسی و باندی وارد شوند، تصریح کرد: اهمیت فعالیت‌های فرهنگی بالاتر از کار سیاسی است.

مدیرکل سابق فرهنگی اجتماعی استانداری گیلان به تهاجم فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن به طور جدی به دنبال ریشه‌کنی فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه است.

وی هجمه فرهنگی دشمن را آرام و بی‌صدا خواند و بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند جوانان مومن را از پایبندی به ارزش‌های دینی و انقلابی منصرف کند.

پورعزیزی با اشاره به اینکه دشمن بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی را هدف گرفته است، خاطرنشان کرد: دشمن برای مقابله با ارزش‌های اسلامی کوتاه نمی‌آید.

مدرس دانشگاه‌های گیلان به تشکیل کارگروه‌های فرهنگی با حضور متولیان فرهنگی در استان اشاره کرد و یادآور شد: سال‌های گذشته اوضاع فرهنگی استان دلسوزانه و با روحیه انقلابی به‌ویژه در عرصه عفاف و حجاب پیگیری می‌شد و بعضی از افراد در این زمینه تعلل داشتند.

وی خواستار تبیین نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و روحیه جهادی» در جامعه شد و اظهار کرد: نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به منظور تلاش مضاعف تمام دست‌اندرکاران در عرصه فرهنگ با عزم قوی و همت مضاعف در راستای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است.

پورعزیزی «مدیریت جهادی» را عمیق خواند و بیان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس بدون توقع و انتظار با مدیریت جهادی برای رضای خداوند گام برداشتند.

کارشناس مسائل حقوقی با بیان اینکه رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی تمام سختی‌ها را تحمل کردند، خاطرنشان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس به قله رفیع فرهنگ اسلامی رسیدند.

وی توفیق در عرصه فرهنگی را نیازمند برنامه‌ریزی دانست و تصریح کرد: روزمرگی در عرصه فرهنگی موفقیت را به همراه ندارد.

پورعزیزی عرصه فرهنگی را نیازمند سردارانی با سلاح قلم و ابزار هنر برای شناسایی سنگرهای دشمن خواند و اظهار کرد: موفقیت در عرصه فرهنگی موجب ناامیدی دشمن می‌شود.

کلمات کلیدی : ،

يک ديدگاه

  1. حجت گفت:

    عجب! یکنفر اینو بگه که بهش معتقد باشه نه ایشون که زندگیش با سیاست عجین شده….ایام انتخابات های مجلس گواه مدعای ماست….

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه