تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۷-۸:۱۵ ق.ظ
کد خبر : 307882
نسخه چاپی نسخه چاپی

جدال جذاب ملی‌پوشان وزنه‌برداری برای رسیدن به بازی‌های آسیایی

وزنه‌برداران حاضر در اردوی تیم ملی در هفته لیگ برتر با یکدیگر رقابت دارند تا بتوانند در ترکیب تیم ملی برای بازی‌های آسیایی قرار گیرند.

به گزارش ۸دی، پس از پایان هفته اول لیگ برتر وزنه‌برداری نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی مشخص می‌شوند از این رو برای ۱۲ نفر حاضر در اردوی تیم ملی این مسابقه اهمیت فراوانی دارد. هفت وزنه‌بردار پس از پایان هفته اول لیگ که حکم رکورد گیری برای ملی پوشان را دارد، مسافر جاکارتا می‌شوند و بقیه نفراتی که از بازی‌های آسیایی جا می‌مانند باید شانس خود را برای رفتن به مسابقات جهانی امتحان کنند. با توجه به اینکه تنها هفت نفر می‌توانند در بازی های آسیایی شرکت کنند از این رو از چهارم تا ششم تیر رقابت جذابی را بین نفراتی که داعیه پوشیدن دوبنده تیم ملی را دارند، شاهد خواهیم بود.

*دسته ۶۹ کیلوگرم:

-مجید عسگری سال ۲۰۱۴ حضور در بازی های آسیایی را تجربه کرد و در دسته ۵۶ کیلوگرم ششم شد. عسگری با وجود اینکه تغییر وزن داده  و به دسته ۶۹ کیلوگرم امده باز هم رقبای خوبی از شرق آسیا دارد و برای اینکه بتواند مسافر بازی های آسیایی شود باید در لیگ برتر رکوردهایی بزند که شانس کسب مدال در بازی ها داشته باشد. بنابراین باید دید عسگری می تواند نظر کادرفنی جلب کند و برای دومین مرتبه حضور در بازی های آسیای تجربه کند یا نه.

عسگری در لیگ برتر برای ملی حفاری وزنه می زند.

*دسته ۸۵ کیلوگرم:

-کیانوش رستمی در تلاش است دوباره به شرایط خوب خود در المپیک ریو برسد و اکنون تمرینات خوبی را هم پشت سر می گذارد. رستمی در لیگ برتر با تیمی قرارداد ندارد و قرار است به صورت آزاد وزنه بزند. این وزنه بردار در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ حضور داشت اما آن نتیجه ای که می خواست را نتوانست بگیرد  و در گوانگژو ششم شد و در اینچئون هم مدال نقره گرفت. بنابراین جاکارتا برای اینکه رستمی بتواند مدال طلا را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند، می تواند مهم باشد.

-علی مکوندی دیگر وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم برای رسیدن به دوبنده تیم ملی رقیبی چون کیانوش رستمی دارد و از طرفی چون یک سهمیه نسبت به دوره قبل بازی ها کم شده و در اوزان ۹۴، ۱۰۵ و ۱۰۵+ هم وزنه برداران خوبی داریم بنابراین باید رکوردهایی را در لیگ ثبت کند که در بازی های آسیایی روی مدال باشد تا شانس حضور در ترکیب تیم ملی را داشته باشد.

او در لیگ برای تیم مناطق نفت خیز جنوب وزنه می‌زند.

*دسته ۹۴ کیلوگرم:

-سهراب مرادی یک از آماده‌ترین نفرات حاضر در اردوی تیم ملی است که از مدت ها قبل حتی بارها به رکوردهای جهان حمله کرده است. البته مرادی در لیگ برای اینکه وزن کم نکند در دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه می زند اما در تیم ملی در وزن خودش وزنه خواهد زد. مرادی تاکنون حضور در بازی های آسیایی را تجربه نکرده است و قطعا به دنبال این است که مدال طلای بازی های آسیایی را هم به دست آورد. او برای تیم بیمه رازی وزنه می زند.

-انتظارات از ایوب موسوی پس از کسب مدال جهانی بیشتر شده است و او هم برای رسیدن به یکی از سهمیه‌های وزنه برداری در بازی های آسیایی باید نمایش خوبی از خود نشان دهد. موسوی هم تاکنون بازی های آسیایی را تجربه نکرده است  و از این رو او قطعا در فکر این است بتواند جزو مسافران اعزامی به بازی های آسیایی باشد. موسوی در تیم مناطق نفت خیز جنوب وزنه می زند.

*دسته ۱۰۵ کیلوگرم:

یکی از جذاب ترین رقابت ها در هفته اول لیگ برتر، جدال وزنه برداران دسته ۱۰۵ کیلوگرم است. محمدرضا براری، علی هاشمی، علیرضا سلیمانی و پیمان جان نفراتی هستند که داعیه پوشیدن دوبنده تیم ملی و حضور در بازی های آسیایی دارند و قطعا نمایشی که در لیگ برتر دارند می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. تک تک حرکات  برای این چهار وزنه بردار بسیار مهم است و باید کدام یک می‌توانند بهترین رکوردها را به ثبت برسانند. براری برای بیمه رازی، سلیمانی برای ملی حفاری و جان برای مناطق نفت خیز جنوب وزنه می زنند. هاشمی همانند رستمی با تیمی قرارداد نبست و به صورت آزاد وزنه می زند.

*دسته ۱۰۵+کیلوگرم:

بهداد سلیمی، سعیدعلی حسینی و محسن بهرام زاده نفرات حاضر در اردوی تیم ملی در این وزن هستند.

بهداد سلیمی دو مدال طلای بازی های آسیایی را در کارنامه دارد و او رکورد دار وزن خود دربازی های آسیایی است. سلیمی انگیزه زیادی برای کسب سومین مدال طلای خود دارد.

سعید علی حسینی هم انگیزه زیادی دارد تا اولین بازی های آسیایی خود را تجربه گند و قطعا او هم به دنبال رسیدن به مدال طلا است.  با وجود اینکه هر دو این وزنه برداران برای تیم بیمه رازی وزنه می زنند اما قطعا رقابت جذابی با هم خواهند داشت.

 بهرام زاده دیگر وزنه بردار فوق سنگین ایران دو رقیب بسیار با انگیزه دارد از این رو کار سختی در لیگ پیش رو خواهد داشت. او برای تیم مناطق نفت خیز جنوب وزنه می زند.


منبع : ایسنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه