تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۷-۲:۲۴ ب.ظ
کد خبر : 307666
نسخه چاپی نسخه چاپی

آب شرب گیلان سالم و بهداشتی اعلام شد

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر تغییر کیفیت آب شرب برخی شهرهای استان گیلان از جمله شهر رشت ، مدیرعامل آبفای گیلان کیفیت آب شرب رشت را استاندارد و بهداشتی اعلام کرد.

به گزارش ۸دی، سید محسن حسینی علت تغییر در طعم آب آشامیدنی و کیفیت آنرا جابجایی منبع تامین آب تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از سد شهر بیجار به رودخانه سفیدرود عنوان و تصریح کرد: از عصر روز دوشنبه مورخ ۲۸ خرداد منبع تامین آب تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از رودخانه شهربیجار به رودخانه سفیدرود تغییر کرد و شهرهای برخوردار از آب این تصفیه خانه با تغییراتی در طعم و کیفیت آب مواجه شدند.
وی با تاکید براینکه کیفیت آب در تمامی شهرهای استان در حد استانداردهای ملی است افزود: آب رودخانه سفیدرود نسبت به آب رودخانه شهربیجار دارای مواد محلول بیشتری است که این مساله موجب تغییر طعم و لب شوری آب شده است.
حسینی تشریح کرد: آب رودخانه سفیدرود پس از تصفیه ، زلال سازی و گندزدایی به آب شرب استاندارد تبدیل و پس از آن وارد شبکه آب آشامیدنی شده است.
مدیرعامل آبفای گیلان همچنین تصریح کرد: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بر کیفیت و بهداشت آب نظارت دارد و علاوه بر کنترل کیفیت آب و نمونه برداریهای روزانه از سوی دفتر کنترل کیفی شرکت ، مراکز بهداشت استان نیز بر سلامت آب نظارت کامل دارند و مطلوبیت آن مورد تایید است.
حسینی در پایان از بهره برداری مجدد تصفیه خانه بزرگ آب شرب گیلان از رودخانه شهربیجار خبرداد و تصریح کرد: از امروز (شنبه ) آب تصفیه خانه بزرگ گیلان دوباره از سد شهربیجار تامین شده و کم کم ضمن ارتقای کیفی آب، لب شوری آن نیز برطرف خواهد شد .
سد منجیل یا سفیدرود در سال ۱۳۴۱ روی رودخانه سفیدرود در منجیل به منظور تامین آب شرب شهرها و کشاورزی جلگه گیلان با ظرفیت بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب به بهره برداری رسید.

منبع : ایرنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه