تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۷-۸:۳۶ ب.ظ
کد خبر : 307561
نسخه چاپی نسخه چاپی

برزیل ۲- کاستاریکا ۰؛ نجات لحظه آخری ستاره‌ها

ستاره‌های سلسائو بعد از حملات فراوان موفق شدند در دقایق پایانی دو بار دروازه کاستاریکا را باز کنند و به نخستین برد در جام جهانی برسند.

به گزارش ۸دی، تیم ملی برزیل در بازی اول جام جهانی ۲۰۱۸ حملات زیادی روی دروازه سوئیس داشت و بارها در آستانه پیروزی قرار گرفت، اما در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت داد تا شروع نه چندان خوبی در این رقابت‌ها داشته باشد؛ نمایش هجومی ستاره‌های برزیلی امروز هم برابر کاستاریکا ادامه داشت ولی آنها تا دقیقه ۹۰ نتوانستند دروازه کیلور ناواس که روز درخشانی داشت را باز کنند، اما بالاخره در دقایق تلف شده توانستند دو گل توسط کوتینیو(۱+۹۰) و نیمار(۷+۹۰) بزنند و در گروه E به امتیاز ۴ برسند.

در این گروه تیم‌های ملی صربستان و سوئیس که امشب در دومین بازی جام جهانی خود مقابل هم قرار می‌گیرند به ترتیب سه و یک امتیازی هستند و کاستاریکا که چهار سال قبل شگفتی‌ساز جام جهانی و صدرنشین گروه مرگ در تقابل با اروگوئه، ایتالیا و انگلیس بود، حالا با دو باخت متوالی برابر صرب‌ها و برزیل حذف زودهنگامی از جام جهانی ۲۰۱۸ داشت.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه E
جمعه: ۹۷/۰۴/۰۱ ؛ ساعت ۱۶:۳۰
استادیوم: سن پترزبورگ/ تماشاگر: ۶۴۴۶۸ نفر
داور: بیورن کویپرس(هلند)؛ کمک‌ها: ساندر فن روکل، اروین زنیسترا و دمیر اسکومینا(اسلوونی)/ کمک داور ویدئویی: دنی ماک‌کلی(هلند)

تیم ملی برزیل
آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، فاگنر، مارسلو، کاسمیرو، پائولینیو(۶۸- روبرتو فیرمینو)، ویلیان(۴۶- داگلاس کاستا)، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو و گابریل ژسوس(۲+۹۰- فرناندینیو).
سرمربی: تیته

تیم ملی کاستاریکا
کیلور ناواس، جانی آکوستا، جان کارلو گونسالس، اسکار دوارته، کریستین گامبوا(۷۶- فرانسیسکو کالوو)، بریان اوبیدو، داوید گوژمان(۸۴- یلتسین تخدا)، سلسو بورخس، جان ونگاس، برایان روئیس و مارکو اورینیا(۵۴- کریستین بولانیوس).
سرمربی: اسکار رامیرس

اخطار
نیمار(۸۱) از برزیل
فیلیپ کوتینیو(۸۱) از برزیل

شرح گل

برزیل ۱ – کاستاریکا (۱+۹۰: فیلیپ کوتینیو): ارسال سمت چپ مارسلو از سمت را فیرمینو با ضربه سر به ژسوس رساند که مهار ناقص او را کوتینیو از راه رسید و ا شوت تک ضرب تبدیل به گل اول برزیل کرد و ناواس را بالاخره ناکام گذاشت.

برزیل ۲ – کاستاریکا ۰ (دقیقه ۷+۹۰: نیمار): پاس در عرض کاستا از سمت راست محوطه جریمه، نیمار را در مقابل دروازه خالی کاستاریکا قرار داد تا او روی هوا با ضربه تمام کننده گل اول خود در جام جهانی را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن

فیلیپ کوتینیو مثل دیدار با سوئیس، گره‌گشای مشکل گلزنی برزیل بود و در کنار نفوذهای خطرناکی از جناح چپ و بین مدافعان میانی کاستاریکا داشت، پاس‌های در عمق و ارسال‌های خطرناکی که به مهاجمان تیمش داد، موفق شد در دقیقه اول وقت‌های اضافه با فرصت‌طلبی خود گلزنی کند و روند بازی را به سود سلسائو تغییر دهد تا بیشترین نقش را در کسب سه امتیاز داشته باشد.

لحظات حساس

دقیقه ۴: شوت پشت محوطه کوتینیو در چارچوب دروازه صربستان نبود و به اوت رفت.

دقیقه ۷: شوت راه دور گامبوا راه به جایی نبرد و با اختلاف زیادی از دروازه برزیل به بیرون رفت.
دقیقه ۱۳: نفوذ سریع گامبوا از سمت راست زمین و پاس کات‌بک او با شوت بورخس همراه شد که ضربه زمینی و بی‌دقت این بازیکن در یک موقعیت عالی گلزنی، راهی به دروازه برزیل نداشت.

دقیقه ۲۶: شوت ویلیام در موقعیت آفساید به ژسوس رسید تا ضربه محکم و گل او که تبدیل به گل شد، حاصلی به همراه نداشته باشد.

دقیقه ۲۸: نیمار نفوذ سریعی روی پاس بلند کاسمیرو به محوطه کاستاریکا داشت که خروج به موقع ناواس مانع از گلزنی او شد.
دقیقه ۲۹: شوت محکم مارسلو از پشت محوطه جریمه ثمربخش نبود و از کنار دروازه کاستاریکا به اوت رفت.
دقیقه ۳۰: کوتینیو قصد داشت مثل دیدار با سوئیس از پشت محوطه جریمه گلزنی کند ولی شوت او با اختلاف به بیرون زده شد.

دقیقه ۳۲: پاس در عمق پائولینیو به نیمار رسید که او بعد از استارت سریع و یک سر توپ چشم‌نواز، دو مدافع کاستاریکا را جای گذاشت و سانتر کوتاهی به تیرک دوم داشت که قبل از رسیدن توپ به ژسوس، برایان اوبیدو با ضربه سر توپ را از مقابل دروازه به بیرون زد.

دقیقه ۳۹: برزیلی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی آکوستا روی پائولینیو بعد از ارسال کرنر داشتند که داور هلندی دتسور به ادامه مسابقه داد.
دقیقه ۴۲: مارسلو بعد از عوض کردن پا و جای گذاشتن و فریب دو مدافع کاستاریکا از پشت محوطه جریمه با پای راست شوت‌زنی کرد که ضربه او ناواس را به دردسر نیانداخت و این دروازه‌بان به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۹: ضربه سر ژسوس روی توپ ارسالی کاستار از سمت راست زمین به تیرک افقی دروازه کاستاریکا برخورد کرد و در ریباند هم شوت زمینی کوتینیو را مدافعان کاستاریکا با تکل‌های عالی به کرنر فرستادند تا دروازه تیم‌شان باز نشود.

دقیقه ۵۷: ارسال تند و تیز پائولینیو از سمت راست زمین با شوت نیمار همراه شد که فوق واکنش سریع ناواس فقط یک کرنر نصیب برزیل کرد.
دقیقه ۵۸: باز هم ناواس منجی دروازه کاستاریکا شد و این بار شوت کوتینیو را در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۴: شوت پای چپ نیمار مثل دفعات قبل ثمری نداشت تا ناواس در دو مرحله توپ را جمع کند.

دقیقه ۷۱: سانتر نیمار از روی کرنر و ضربه سر خطرناک کاسمیرو را ناواس جمع کرد.

دقیقه ۷۳: موقعیت خراب کردن‌های نیمار برای دومین بازی پیاپی تمامی ندارد و او با شوت فنی بی‌دقتی که در بهترین موقعیت گلزنی روی قوس محوطه جریمه در شرایط تک به تک با ناواس داشت، توپ را به اوت زد.

دقیقه ۷۸: کاستا بعد از استارت سریع از میانه زمین، به ژسوس پاس داد که او با پاس پشت پای عالی نیمار را در موقعیت خوبی قرار داد که ستاره برزیل به دنبال زدن سر توپ به گونسالس بود تا گلزنی کند ولی این مدافع کاستاریکا برخورد با نیمار داشت تا داور خطای پنالتی او را بگیرد و البته بعد از ۲۰ ثانیه با اعلام کمک داور ویدئویی و بازبینی صحنه، از تصمیم خود منصرف شود!

دقیقه ۸۵: شوت فنی کوتینیو از فاصله ۳۰ متری به راحتی در دستان ناواس جای گرفت.

دقیقه ۸۷: ناواس این بار کاسمیرو را ناکام گذاشت و شوت پُر قدرت او از پشت محوطه را جمع کرد.

دقیقه ۴+۹۰: پاس به عقب استثنایی کوتینیو، موقعیت عالی گلزنی برای فیرمینو فراهم کرد ولی شوت او در مقابل دروازه کاستاریکا با فاصله زیادی به اوت زده شد.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه