تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷-۹:۴۸ ب.ظ
کد خبر : 306440
نسخه چاپی نسخه چاپی

بازی آنلاین که ۷۰ میلیون تومان هزینه بر جای گذاشت

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی نوجوانی که در پی ارتقاء بازی آنلاین، اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب پدرش داشت خبر داد و گفت: در پی عدم نظارت صحیح والدین، بازی آنلاین ۷۰ میلیون هزینه برای آنها بر جای گذاشت.

به گزارش ۸دی، سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه برداشت ها در طی دو ماه هر چند روز یکبار صورت گرفته و از جهتی تنها دارایی شاکی (کارگر ساده) بوده، موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در تحقیقات به عمل آمده از این پسر نوجوان ۱۴ ساله مشخص شد این فرد مدتی است با نصب بازی مورد علاقه خود بر روی تب لت شخصی برای ارتقاء سطح بازی آنلاین، با اطلاعات کارت بانکی پدرش که در اختیار داشته، طی چندین مرتبه اقدام به خرید اینترنتی نموده که پس از تکمیل اظهارات متهم، پرونده جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به پیشرفت و جذابیت های دنیای مجازی، خصوصاً بازی های آنلاین و مهیج برای قشر نوجوان، مراقب فرزندان خود در این فضا باشیم و بهترین راهکار ارتباط نزدیک با فرزندان می باشد تا آنها را در استفاده ناصحیح از فضای سایبری تنها نگذاریم و ازآسیب های احتمالی جلوگیری کنیم.

سرهنگ ابوطالبی خطاب به والدین توصیه کرد: صاحبان حساب مخصوصا والدین نسبت به فعال سازی پیامک حسابهای بانکی خود اقدام نمایند و حسابی مشترک و مجزا را برای خرید در فضای مجازی و حقیقی در نظر بگیرند.

وی در ادامه گفت: والدین دقت داشته باشند که موجودی این حساب مشترک زیادتر از ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان نباشد تا از بروز خسارات مالی سنگین پیشگیری نمایند و به طور منظم نسبت به تغییر رمزهای اول و دوم کارتهای بانکی اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان با تاکید بر جدی گرفتن تهدیدات این حوزه به والدین هشدار داد: نسبت به اعتیاد اینترنتی، نظارت زیادتری بر زمان آنلاین بودن کودکان خود داشته باشید و برای آموزش کودکان و نوجوانان درباره دنیای آنلاین جوانب احتیاط را رعایت کرده و برای پرهیز از زیان های آن، رفتارهای صحیح آنلاین را به فرزندان خود بیاموزید.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه