تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷-۱۱:۲۴ ق.ظ
کد خبر : 306328
نسخه چاپی نسخه چاپی
بازیکن گیلانی تیم ملی:

کاری که شرکت نایک انجام داد بی احترامی است

هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه آلکمار هلند به تحریم شرکت مشهور آمریکایی علیه بازیکنان تیم ملی ایران پرداخت و این اقدام آنها را دخالت واضح سیاست به ورزش عنوان کرد.

به گزارش۸دی، علیرضا جهانبخش، هافبک تیم ملی کشورمان درباره اقدام غیر حرفه ای و زشت شرکت ورزشی نایک مبنی بر تحریم کردن تیم ملی کشورمان در مصاحبه با سایت «ESPN» گفت: صراحتا عرض می کنم ما به این چیزها اهمیت نمی دهیم. کاری که شرکت نایک انجام داد بی احترامی است. ما به عنوان مجموعه ای درباره این موضوع صحبت کردیم. سیاست ارتباطی به ورزش و فوتبال ندارد. نباید چنین مسائلی به زمینه ورزش وارد شود. این شرکت به برند تجاری خود ضربه زد چون چهره ای که از خود میان ۸۰ میلیون ایرانی نشان داد، زیبا نبود.

هافبک تیم ملی کشورمان در ادامه به حمایت از کی روش پرداخت و گفت: ما در شرایط بدی تمرین و بازی می کنیم. ما به دلیل تحریم ها نه زمین بازی خوب و نه بازی های تدارکاتی خوب داشتیم. به نظرم وظیفه‌ام است که این جمله را بگویم: ما را رها کنید. بچه‌های ما فقط فوتبال بازی می‌کنند. آنها فقط بازیکنان فوتبال هستند. آنها نیز مثل بقیه بازیکنان دنیا فقط فوتبال بازی می کنیم. آنها علیه کسی یا چیزی نیستند. آنها می‌خواهند خودشان را نشان دهند و فوتبال بازی کنند. ما تحت لوای فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در جام جهانی بازی می کنیم و اساس فیفا عدم دخالت سیاست به فوتبال است ولی الان این اتفاق نیفتاده است. این اتفاق واقعا نسبت به این ۲۳ نفری که می خواهند فوتبال بازی کنند عادلانه نیست.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه