تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۳-۱۰:۱۹ ق.ظ
کد خبر : 30408
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر کل تعزیرات حکومتی گیلان گفت:

رانندگان متخلف در افزایش خودسرانه کرایه در گیلان جریمه شدند

دیر کل تعزیرات حکومتی گیلان گفت : ۱۶ راننده از خطوط برون شهری شهرستان رشت ، به اتهام دریافت وجه اضافی بر تعرفه از سوی تعزیرات حکومتی گیلان به پرداخت هشت میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند .

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ایرنا، رضا قشلاقی مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان اظهار کرد : بر اساس گزارشات مردمی مبنی بر افزایش خودسرانه کرایه مسیر بخش لشت نشاء به روستاهای اطراف آن و بررسی موضوع ، پس از احراز تخلف ، رای به پرداخت جزای نقدی به مبلغ پانصد هزار ریال برای هریک از متهمان صادر شد .

وی در ادامه از تعزیر یک واحد نانوایی به اتهام عرضه خارج از شبکه آرد در تعزیرات حکومتی شهرستان لاهیجان خبرداد .

قشلاقی اظهار کرد : این متخلف به دلیل عرضه آرد خارج از شبکه به استناد ماده ۶۱ قانون نظام صنفی علاوه بر الزام عرضه کالا در شبکه قانونی به پرداخت جزای نقدی به مبلغ چهار میلیون و ۹۰۰ هزار ریال محکوم شد .

وی همچنین با اشاره به محکومیت یک فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی به اتهام عرضه کالای قاچاق در رودسر اظهار کرد : بدنبال کشف مقادیری کالای قاچاق در یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی در شهرستان رودسر و گزارش آن به تعزیرات حکومتی ، پس از محرز شدن تخلف ، به استناد ماده ۶۲ قانون نظام صنفی این واحد علاوه بر جزای نقدی به مبلغ ۶۰ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال به نصب پارچه بر سر در واحد صنفی و همچنین ضبط کالای مشکوفه محکوم شد .

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان در ادامه به محکومیت دو واحد عرضه کننده مواد غذایی بدلیل عرضه و فروش کالای قاچاق به ضبط کالای قاچاق و پرداخت جزای نقدی اشاره و بیان کرد : در بازرسی های انجام یافته از سوی بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت ، معدن و تجارت شهرستانهای لنگرود و فومن از این واحدها مقادیری سیگار قاچاق کشف و ضبط شد .

وی اضافه کرد : برای این متخلف ، رای به ضبط کالا و پرداخت مبلغ ۱۵ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۲۰۰ ریال جزای نقدی در حق دولت صادر شد

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه