بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۳-۱۱:۴۳ ق.ظ
کد خبر : 30295
نسخه چاپی نسخه چاپی
به صورت غیر رسمی اعلام شد؛

تعداد ثبت نام کنندگان در مرحله دوم از هدفمندی یارانه ها از مرز ۷۰ میلیون گذشت

تعداد متقاضیان دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ۲۰ تا ۳۰ فروردین ماه جاری از مرز ۷۰ میلیون نفر گذشته است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از مهر، تعداد متقاضیان دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ۲۰ تا ۳۰ فروردین ماه جاری از مرز ۷۰ میلیون نفر گذشته است.
ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در حالی از بامداد چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه در سایت رفاهی آغاز شده است، که امروز شنبه وارد یازدهمین روز ثبت نام شده‌ایم. برهمین اساس، فقط امروز و فردا جاماندگان می‌توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند.

تاکنون دولت با محوریت سازمان هدفمندی یارانه‌ها تعداد دقیق ثبت نام کنندگان یارانه نقدی را بنا به دلایل خود، اعلام نکرده است اما براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار مهر، در ۱۰ روز نخست ثبت نام، تعداد متقاضیان دریافت یارانه از مرز ۷۰ میلیون نفر گذشته است، ضمن اینکه تعداد انصرافی ها هم همچنان کمتر از ۱۰ درصد هستند.

به عبارت دیگر، از ۲۴ میلیون خانوار ایرانی که در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها یارانه نقدی می‌گرفتند، تاکنون حدود ۲۲ میلیون خانوار خواستار تداوم پرداخت یارانه نقدی شده‌اند و قطعا این تعداد در روزهای شنبه و یکشنبه( فرصت مجدد برای جاماندگان) بیشتر هم خواهد شد.

البته باید توجه داشت ممنوعیت ثبت نام ایرانیان مقیم خارج از کشور در سایت رفاهی (بستن سرور رفاهی به روی آنان) در آمار انصرافی‌ها تاکنون موثر بوده است.

براساس آخرین آمار، در فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها ۷۷.۵ میلیون ایرانی یارانه نقدی دریافت می کردند. به عبارت دیگر، دولت ماهانه ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی تامین اعتبار می‌کرد.

کلمات کلیدی :

۹ ديدگاه

 1. محسن پور گفت:

  اوووووو. بره. تی بلا میسر. چه خبر بوبوسته؟ ۷۰ میلیون ثبت نام کردن و بگفتن که یارانه خواین. کس به کس نیه تو این مملکت. هیچکس انصراف نداده و همه بشن سایت درون و ثبت نام بکردن. آخه چه طو چه طو ایسه؟ یعنی همه نیازمند بوبوستن؟ اوطو اوطو که نشه. دولت باید زمینه فرهنگی ره آماده بکنه تا ملت شون و انصراف بدن. فرهنگ زمینه ساز اقتصاد ایسه

 2. آقاى روحانى, مچکریم که:
  ۱-ما رو از شعب ابیطالب خارج و به قبرستان بقیع وارد کردی
  ۲-مسکن مهر رو تعطیل کردی
  ۳ – بنزین بی کیفیتتون رو تا دو هفته دیگه گرون تر بهمون میدی
  ۳-آب و برق و گاز رو ۲۵ درصد گرون تر میکنی
  ۴-تورم رو فقط تو آمار هات مهار کردی
  ۵-آبرومون رو جلوی آمریکا بردی و تحقیرمون کردی
  ۶ – بیخیال تولید و اشتغال شدی و چسبیدی به مذاکرات
  ۷-کم کم داری یارانه هامون رو هم قطع میکنی
  ۸-ما رو قبل از عید واسه چهار تا دونه تخم مرغ و برنج هندی به صف کردی
  ۹-برای تغییر مسئولین به جای داس از کمباین استفاده کردی
  ۱۰- هر کس ازت انتقاد کنه رو بیسواد میخونی
  ۱۱ – هر جا کم میاری تقصیر ها رو گردن دولت قبل میندازی
  ۱۲-قرار شده هرکى یارانه بگیره ,بانک ها بهش وام ندن!
  ۱۳- براى ندادن ۴۵ تومان پولى که احمدى نژاد, با عزت میریخت تو کارت بانکى,ملت رو مجبور میکنى تو فرمها اعلام گدایی بکنن!
  ۱۴- از توفیف روزنامه اى, توسط قوه قضاییه که به مقدسات توهین کرد انتقاد کردى و روزنامه اى که سیاست هاى دولت رو به حق به نقد کشید بستى!
  ۱۵- برنامه هسته اى رو که با خون شهدا ساخته شده بود رو داغون کردى!
  ۱۶- شعار امید دادى ولى ملت رو ناامید و اسرائیل امثال شیمون پرز رو طبق گفته خودش, امیدوار کردى!
  ۱۷-با سیاست انفعال اجازه دادى امثال اشتون, انقلاب و آرمان هاى ما رو به سخره بگیرند و با اهالى فتنه دیدار کنند!
  ۱۸- با سیاست انفعال, زمینه تصویب قطعنامه ننگین اروپا رو که حتى در مورد آزادى همجنس بازى, به ایران دستور داده اند رو فراهم کردى!
  ۱۹- دولت قبل رو گدا پرور نامیدید ولى الان خودتون به گدایی چندتومان پول یارانه ملت افتادى!
  و……
  و…..
  ‫ ‏روحانی‬ مچکریم
  إیرانی نیستی کپی نکنی

 3. شیوا گفت:

  یارانه مطعلق به همه آحاد ملته مثل زمانی که وقت انتخابات یا شعار وتظاهرات میرسه کلی تبلیغ می کنند ملت بیاین بیرون از کشور دفاع کنید آیا اون موقع هم فقیر وثروتمند می کنند ؟ حقه حق………

 4. علیرضا گفت:

  سلام .عالی بود

 5. محمد گفت:

  واقعا من نمی دوم دوستان اگه جای رئیس جمهور بودن چه می کردند مردمی که دم از باسوادی می زند نمی دونند که یارانه فقط یک تبلیغ انتخاباتی برای احمدی نژاد بود همین دوستان چرا دوره ی قبل همچنین نظارتی نداشتند حرف نمی زدند اگه ایران با امریکا به مذاکره نمیشست به جایی که دولت با تمنا از شما تقاضای انصراف کنه یارانه رو قطع میکرد شما فکر می کنید این یارانه از پول نفته آخه نفتی که فروشش پایینه چطوری کفایت این همه آدم رو می ده البته من تمام سیاست ی این دولت را قبول ندارم ولی بیشتری درسته. ولی حالا نتیجه نمی ده شما خودت رو بازار جا کارخانه دار حاضری قیمت جنست رو بیاری پایین و…..

 6. گودرزی گفت:

  اگر آقایون دولتی ها گوش به فرمان مقام عظمای ولایت بدهند و به قول معروف بسیجی های ناب زمان جنگ گه از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن بسیاری از مشکلات کشور حل می شود ولی متاسفانه معمولا دولتی ها نظرات خود را ارجح از هر نظر میدانند و ناپخته عمل می کنند و در نتیجه به بن بست می رسند و بدتر از آن این که خرابکاری های خود را به نام رهبری و هماهنگی با ایشان به خورد ملت می دهند. که بتوانند از زیر بار مسئولیت ندانم کاریهای خود به نوعی فرار کنند. اینجاست که جمله بسیار زیبا و حیاتی این عمار مقام معظم رهبری بیشتر خود نمایی می کند که برای ایشان حتی یک عماری باقی نمانده است.

  • برج علی گفت:

   آقای ریس جمهور شما که خیال قطع یارانه را داشتی۴۵هزارتومان مال ۵سال پیش بوده والان بااین تورم اندازه ده هزار تومان امروز نیست چرا آن را اضافه نمی کنی؟!
   آدم سیر از گرسنه خبر نداره و سوار از پیاده !
   آقای رئیس جمهور از استخر کاخت که جدیدا ساختی چه خبر؟ گیر دادی به یارانه مردم مستضعف؟!
   بابا این پولی که بابت یارانه به این مردم میدی همون پول آب و برق و گاز و تلفن و بنزین است که افزایش دادی و این مبلغ یارانه یک سوم پول یارانه هم نمی شود. خجالت بکش

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه