تاریخ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۷-۲:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 301697
نسخه چاپی نسخه چاپی
دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره):

امام خمینی راه حضرت علی(ع) را ادامه داد

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) گفت: اوج غرور ما این است که امام(ره) را می توانیم در مکتب امیرالمومنین ارزیابی کنیم، میان دوران امام خمینی و شخصیتشان با دوران حضرت امیر (ع)مشترکاتی وجود دارد.

به گزارش ۸دی، محمد علی انصاری در نشست خبری که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: ما همه دستاوردهای خودمان را از پنجره‌ای می‌بینیم که نور امام(ره) از آن می تابد. اوج غرور ما این است که امام(ره) و مردم را می توانیم در مکتب امیرالمومنین(ع) ارزیابی کنیم. میان دوران امام خمینی و شخصیتشان با دوران حضرت امیر(ع) مشترکاتی وجود دارد.

وی ادامه داد : رهبری فرموده اند، از زمانی که امام (ره) را ملاقات کردیم، ایشان را در مقایسه با آن الگوی عصر یعنی حضرت امیر(ع)، بهترین یافتیم. نمی خواهم بگویم که امام ، حضرت امیر(ع) بود ؛ امام(ره) خودش را خاک پای یاران حضرت امیر(ع) به حساب نمی آورد، اما از لحاظ بشری ما نزدیک ترین الگو را در ایشان دیدم. می شد آن بزرگوار را در رفتار این مرد شناخت.

انصاری گفت: رهبری در فراز دیگری می فرمایند امام بزرگوار ما افتخار می کرد که خود را کمترین یاران علی (ع)و خدمتگذار علی ابن ابی طالب بداند. یا در جای دیگر می فرمایند روش امام(ره) روش پیامبران و متصلان به غیر است.

وی سپس گفت: امیرالمومنین(ع) مرد خدا، مرد نماز، مرد ایثار،مردمردمداری و مدارا با دشمن، وحدت، یکرنگی و یک لباس و غذا آن هم در اوج اقتدار و در اوج تنهایی بود. علی(ع) مرد همه فضیلت های انسانی بود. امام(ره) یک شیعه کامل بود، اما در قامت یک حاکم عادل و دین سالار، مردمدار ، یک مرد دشمن شناس و صف شکن، رهبری کردند.

انصاری تصریح کرد: هیچ اغراق نیست که بگوییم همه آرزوی امام(ره) ارائه روش و منش حضرت امیر(ع) به جهانیان بود. ما یک کلمه یا یک حرکت جدا از راه حضرت علی (ع) در راه امام (ره) پیدا نمی‌کنیم.


منبع : ایسنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه