بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۳-۱۰:۲۶ ب.ظ
کد خبر : 30139
نسخه چاپی نسخه چاپی
کوثری نماینده تهران در رشت:

نامه ای با امضای نمایندگان به دولت نوشتیم که با ما کم سوادها مناظره کنید اما قبول نکردند

عضو کمیسیون امنیت ملی با این توضیح که نامه ای با امضا ۱۳ نماینده زده شد که با ما کم سواد ها مناظره داشته باشید، گفت: در جواب شنیدیم که این امر به مصلحت نیست.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه) در جمع اصحاب رسانه گیلان به تشریح مذاکرات ژنو پرداخت و اظهار کرد: بحث مذاکرات هسته ای قبل از دولت یازدهم و طبق درخواست دولت دهم مطرح شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای از طریق آقای صالحی در  شهر مسقط پایتخت عمان پی گیری شد و در نهایت توسط آقای جلیلی در ۱+۵ پی گیری شد، افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم شکل مذاکرات علنی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای دولت یازدهم با تبلیغات وسیعی دنبال شد ،گفت: مذاکرات ژنو از طریق دستگاه های رسمی در اختیار مردم و یا نمایندگان قرار داده نشد.

وی با اشاره به توانایی دانشمند جوان ایرانی در تولید اورانیوم ۲۰ درصد افزود: مجلس به تبدیل‌ اورانیوم از۲۰درصد به ۵درصد، نقد داشت.

کوثری اضافه نشدن تعداد سانتریفیوژها و ادامه ندادن فعالیت راکتور آب سنگین اراک را،‌ از دیگر درخواست‌های طرف مذاکره کننده دانست و افزود: در مقابل طرف مذاکره کننده لغو تحریم کشتیرانی، ورود قطعات هواپیما ومقدار ۴میلیارد و۲۰۰میلیون دلار پول متعلق به ایران که درژاپن، هند، چین وکره جنوبی بواسطه تحریم موجود است را به ما پرداخت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توافق ژنو یکطرفه عملیاتی شده است،گفت: این توافقانامه هیچگاه به نظر من برد-برد نبوده است.

وی با تصریح بر اینکه نقد نمایندگان برای دولت سخت بود، افزود:با توجه به اینکه تک تک نمایندگان دراین زمینه مسئولیت دارند تیم مذاکره کننده ایران جواب قانع کننده ای برای نمایندگان مجلس درمورد توافقات انجام شده  نداشت.

 وی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده نتوانست نمایندگان را با توضیحات خود قانع کند ،گفت: انتظار ما این بود که تمام تحریم ها لغو شود.

کوثری لغو تحریم نفت، تحریم بانک مرکزی را خواسته نمایندگان مجلس عنوان کرد و افزود: آقای روحانی در صحبت های خود اظهار کردند کسانی که مذاکرات ژنو را نقد می کنند کم سواد و یا بی سواد هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با این توضیح که نامه ای با امضا ۱۳ نماینده زده شد که با ما کم سواد ها مناظره داشته باشید، گفت: در جواب شنیدیم که این امر به مصلحت نیست.

کوثری با اشاره به طرح سوال از وزیر امور خارجه ،گفت: سوالات متعددی از وزیر امور خارجه توسط نمایندگان، مطرح است که باید پاسخگو باشند.

کوثری عملکرد دولت را در جهت آرام نگه داشتن جامعه بسیار موثر عنوان کرد و افزود: برخی از اقدامات دولت قابل بحث است.

وی به توزیع سبد کالا اشاره کرد و افزود: توزیع سبد کالا به آن شکل در شان ملت ایران نبود .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توزیع سبد کالا بدون برنامه انجام شد اظهار کرد: مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها می شد بهتر از این انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی تبلیغات گسترده برای عدم  نام نویسی را مورد انتقاد قرارداد و گفت: اینقدر تبلیغات برای نام نویسی نکردند لازم نبود.

کوثریی درادامه با اشاره به ربوده شدن مرزبانان ایرانی بیان کرد: در مورد زنده بودن و یا به شهادت رسیدن دانایی فر نمی توان به درستی قضاوت کرد چراکه قضیه بودار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه ایران برای آزاد کردن مرزبانان ربوده شده به بهترین نحوه عمل کرد و هیچ کس در انجام وظایف خود کوتاهی نکرد خاطرنشان کرد: ما با متجاوزان به خاک ایران رودبایستی نداریم و با تمام امکانات از ایران و ایرانی دفاع می کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: معاون امنیتی وزارت کشور در حال پیگیری نحوه ربوده شدن مرزبانان ایرانی است.

کوثری با اشاره به ماجرای ابوطالبی و  با تاکید بر اینکه سفیر هر کشوری که معرفی می شود برای حضور در سازمان  ملل آمریکائی ها دخالت می کنند اظهار کرد: آمریکایی ها  برای سازمان ملل هم تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی در پایان افزود: وزیر ارشاد برای دیدار با سران فتنه از مجلس کارت زرد دریافت کرده است.

کلمات کلیدی : ، ،

۲ ديدگاه

 1. ناشناس گفت:

  باز هم این ۴ میلیونی ها حرف بی سوادی زدند.
  من موندم شماهایی که منافع ملی در مقابل منافع باندی و سیاسی تون کوچک ترین ارزشی نداره،چه فرقی با اون سلطنت طلب های بی همه چیز دارید؟!

 2. محسن پور گفت:

  بره شماها چرا یه حرکت فرهنگی نمی کنید؟ با فرهنگ اسلامی ایرانی خواییم پیشرفت کنیم و بزنیم تو دهن استکبار و غرب. من حاضر ایسم که جرقه کار فرهنگی رو زنم تا شماها ادامه دهنده راه من باشید. چه طو چه طو ایسه که حالا اینا مخالفای ژنو کم سواد دانند؟! کس به کس نیه. بچه های فرهنگی بسیج استان باید بیان صحنه درون و از انقلاب دفاع بوکونن. من تانم خودم سردمدار و پرچمدار حرکت باشم

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه