بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۳-۹:۵۵ ب.ظ
کد خبر : 30132
نسخه چاپی نسخه چاپی
بازرس كل گيلان تذکر و هشداری جدی داد:

شورای اسلامی و شهردار رشت بر مدار قانون حرکت کنند/ با احدی تعارف نداریم

بازرس کل گیلان در تذکری به اعضای شورای شهر و شهردار رشت گفت: شورای دستگاه های نظارتی استان گیلان از همه اهرمهای قانونی برای حفظ حقوق و منافع مردم بهره گیری کرده و با احدی تعارف و رو در روبایستی ندارد.

به گزارش ۸دی نیوز، روابط عمومی بازرسی کل گیلان اعلام کرد: در راستای انجام رسالت قانونی شورای دستگاههای نظارتی استان گیلان و به منظور نظارت هر چه بیشتر برعملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهررشت وبراساس خبرهای رسیده ازاین مجموعه خدمات روابط رسان که حاکی از بروز برخی اتفاقات ناخوشایندبود، لذاسیف الله مسرور بازرس کل گیلان با تقاضای انجام مصاحبه اختصاصی ازسوی این روابط عمومی در خصوص موضوعات یادشده موافقت نمود.

 در این مصاحبه اختصاصی مسرور در پاسخ به پرسش مسئول روابط عمومی بازرسی کل گیلان و خبرنگار سایت بازرسی کل گیلان در خصوص تشریح اتفاقات و اقدامات صورت گرفته گفت: متاسفانه طی چند روز اخیر شاهد انتشار اخباری از بروز اختلافات ناخوشایندی بودیم که با عنایت به شعار امسال مقام معظم رهبری که درخصوص لزوم توجه به اقتصاد و فرهنگ و ایجاد زیر ساختهای اقتصادی و رشد و توسعه همه جانبه کشور و از بین بردن موانع پیش روی حرکت رو به جلو می بود در تضاد به نظرمی رسید.

 لذا این امرحساسیت شورای دستگاههای نظارتی رابرانگیخت و برای جلوگیری از ورود هرگونه خسارات و آسیب های جدی به خدمات رسانی به مردم و در راستای حفظ حقوق و منافع شهروندان ضمن فراخوانی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار رشت و تذکرجدی از سوی شورای دستگاه های نظارتی به این اعضاء و شهردار، طرفین را به خویشتن داری وحرکت بر مدار قانون دعوت کرده  و بر موضوع توجه به مشکلات شهری و برون رفت از این وضعیت تاکید نمودیم.

 masroor

البته استقبال مناسب و چشمگیر از سوی طرفین در خصوص موضوعات مطرح شده قابل تقدیر و تحسین بوده و یافته های این شورا حاکی از این مطلب است که رویکرد این عزیزان نیز مثبت و در عین حال سازنده و قانون مدارانه و به سمت تفاهم و تعامل پایدار می باشد.

شورای دستگاه های نظارتی استان گیلان از همه اهرمهای قانونی برای حفظ حقوق و منافع مردم بهره گیری کرده و با احدی تعارف و رو در روبایستی ندارد.

در بخش دیگری از این مصاحبه مسرور درپاسخ به میزان و زمان اعمال اهرمهای قانونی موجود برای جلوگیری از ورود هرگونه ضرر وآسیب جدی و به منظور حفظ حقوق و منافع مردم وهمچنین پرهیز از اتفاقات سالهای پیشین افزود: در صورتی که ضرورت ایجاب نماید شورای دستگاههای نظارتی بطور جدی تر و قاطع تر از گذشته برای حفظ حقوق و منافع یادشده و مقابله با تنش های اجتماعی و جلوگیری از تزریق روحیه یأس و نا امیدی در بین توده های مردم وارد عمل شده و موضوعات مذکور را به هرشکل و یا وسیله ممکن مورد پیگیری، نظارت و بازرسی قرار خواهد داد و به هیچ وجه اجازه تضییع حقوق قانونی مردم و حرکت برخلاف مدار قانون و انحراف از این اهداف را به احدی نداده و بدون تعارف و رودرروبایستی به وظایف قانونی خود می پردازد و مجدّدا” در این فرصت از شورای اسلامی و شهردار رشت خواستار خویشتنداری،  سعه صدر و در عین حال حرکت برمدار قانون هستیم و از همه ظرفیتها و توانمندیهای موجود برای کمک و یاری به این مدیران برای تداوم خدمات رسانی بهره می بریم.

۶ ديدگاه

 1. ملک خابالو گفت:

  چه عجب یکی پیدا شد به داد این مردم برسه.پس کی می خواد به داد این وضعیت فرهنگی و اون مسوول فرنگی و “کس به کس نیه” اش برسه.هرچند […]خوابالو سرنگون شده ولی هنوز آینده این آقایون درخشانه.چون ما بارها ازشون شنیدم که میگن رشد مطلوبه!!
  من خودم به […] گفتم آقا…

 2. امید گفت:

  به امید برخورد قاطع با متخلفین و خیانتکاران به مردم

 3. سید محمد.فومنی گفت:

  شاید شهردار خلیلی واقعا با مشکلات جدی وعدیده ای که ریشه برکندن ان از شهرداری رشت سالها طول میکشه روبرو باشه…و شاید کم و کاستهایی دراین زمینه داشته باشه اما این دیگه برهمگان ثابت شده که تعداد زیادی از اعضای شورای شهر این دوره رشت به درد این کار نمیخورند و تب صندلی قدرت اونهارو بدجور سوزونده …بخصوص عضوهایی که اساتید دانشگاه ازادی هستند که کمترین جرم دراون دانشگاه فساد شدید اخلاقیه…بعد چطور داعیه عدالت وخدمت به مردم خواهند بود؟؟؟؟؟؟

 4. محسن پور گفت:

  هرجا اخبار شهر رشت رو خوانی و بشنفی میبینی که کس به کس نیه. شهردار ۵ ماهه خوایه بره. آخه تو این شهر چه طو چه طو ایسه؟ وقتی نشینی تو جلسه چرت زنی و ساقه طلایی خوری نتیجه همین شه دیگه بلامیسر. اوطو اوطو شه

 5. مزدا گفت:

  از اینکه اینقدر قاطع در برابر تخلفات می ایستید سپاس گذاریم
  ذوالفقار علی در دستانتان

 6. سیاوش آقاجانی گفت:

  سلام، ای کاش واقعا همین قدر که میگفتن جدی بودن…. ما که بعد از کلی پیگیری در همین سازمان بابت جرایم عدیده برخی مسوولان وکارمندان دوات در بحث مسکن مهر به این یقین رسیدیم که هیچ عزمی برای برخورد وجود ندارد.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه