تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۷-۱۱:۲۵ ق.ظ
کد خبر : 300983
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

گذشت زمان میزان وفاداری اروپا به برجام را مشخص می‌کند

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها برای حفظ برجام در آزمونی سرنوشت‌ساز قرار دارند گفت:‌ گذشت زمان میزان وفاداری اروپا به برجام را مشخص می‌کند.

به گزارش ۸دی، کاظم دلخو‌ش اظهار داشت:‌ فشارهای زیادی از سوی آمریکا به اروپایی‌ها با هدف نابودی برجام وارد می‌شود اما برای سنجش میزان وفاداری طرف‌های اروپایی نسبت به این توافقنامه باید منتظر روزهای آینده بود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه تمام تلاش دولت ایران در جهت حفظ این توافقنامه و ادامه همکاری با کشورهای اروپایی متمرکز شده است امیدواریم طرف‌های اروپایی‌ها نیز نسبت به وعده‌ها و تعهداتشان در برجام وفادار بمانند.

دلخوش به تجارب تاریخی کشورمان در مقابل اروپایی‌ها اشاره کرد و ابراز داشت:‌ میزان ارتباطات و سطح تعاملات ایران با کشورهای اروپایی در طول تاریخ نسبتاً از وضعیت مطلوب‌تری در مقایسه با آمریکا برخوردارداست و دولتمردان ایرانی به این کشورها خوشبین‌تر بوده‌اند.

وی بنای رفتارهای آمریکا با ملت ایران را همواره برپایه دشمنی ارزیابی کرد و افزود:‌ از تحمیل جنگ هشت ساله علیه کشورمان گرفته تا اعمال تحریم‌های ظالمانه و تروریست خواندن مردم ایران توسط دولتمردان آمریکا همگی از عمق نفاق و دشمنی آن‌ها حکایت دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اروپایی‌ها را در مقایسه با آمریکا منصف‌تر خواند و تصریح کرد:‌ برخلاف سیاست‌های خصمانه آمریکا که دائماً بر علیه کشورمان در حال طرح‌ریزی نقشه توطئه و خرابکاری بوده‌‌اند اروپایی‌ها روابط بهتری با ایران در سطوح مختلف برقرار کرده‌اند.

دلخوش مسئله گذشت زمان را در سنجش دقیق میزان وفاداری اروپایی‌ها تعیین‌کننده دانست و بیان داشت:‌ امیدواریم در روزهای پیش‌رو کشورهای اروپایی‌ در مقابل حجم فشارهای فزاینده آمریکا کوتاه نیایند و به تعهدات درج شده خود در توافقنامه برجام عمل کنند.

وی اظهار نظر در مورد پایبندی اروپا به توافقنامه برجام را در شرایط کنونی دشوار عنوان کرد و ابراز داشت:‌ به اعتقاد بنده با این کارشکنی‌ و تهدیدات آمریکا ضریب مقاومت کشورهای اروپایی و حفظ توافقنامه برجام ظرف دو یا سه ماه آینده کاملاً برای ما مشخص می‌شود.


منبع : تسنیم

يک ديدگاه

  1. ناشناس گفت:

    آقای نماینده!چقدر زمان نیاز دارید؟! متاسفانه مردم موقع انتخابات نماینده را معادل مسئول آسفالت و…می بینند و این باعث می شود تعدادی از نمایندگان دارای قدرت تحیل دنیای سیاست نباشند.چند سال با شش کشور مذاکردید و الآن می فرمایید باز هم زمان لازم است؟! امریکا و اروپا اقتصاد ایران را معطل مذاکره برجام کرده اند،برجامی که با رفتن امریکا چند بند آن از بین رفته است. آقای نماینده! شما نباید بدانید که امریکا بازی با ایران را دوباره به اروپا سپرده است؟

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه