- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

دل بستن به اروپایی ها در عرصه سیاست خارجی نشانگر ناپختگی است/ مسئولین به درد بیکاری مردم برسند

به گزارش خبرنگار ۸دی [1]، حجت الاسلام رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره) با تأکید بر استفاده از فیوضات ماه مبارک رمضان و فرارسیدن وفات حضرت خدیجه(س)، اظهار کرد: در جهان هستی همه موجودات جز ذات الهی باید در حال تغییر از شرایطی به شرایط دیگر باشد.

وی با اشاره به سیره پیامبران و توجه شان به جهان آخرت و قیامت، بیان کرد: این توجه منجر می شود در دنیا خود را آماده حضور در عرصه دیگر کنیم که یکی از آن ها خدمتگزاری به انسان هاست.

**اقتصاد کشور را به برجام گره نزنید

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به مسایل اقتصادی جامعه با بیان اینکه رهبر انقلاب مکرر فرمودند که اقتصاد کشور را به برجام گره نزنید، اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اروپاییان بدعهدی امریکایی ها را دنبال می کنند.

امام جمعه  رشت با تأکید بر اینکه آمریکایی ها و اروپاییان می خواهند  ایران وجود خارجی نداشته باشد، گفت: تکیه بر داخل و توانمندی داخلی  گره گشای مشکلات خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه من تعجب می کنم برخی ها  با وجود دیدن این همه بدعهدی باز  حرف از دهن کجی  اروپایی ها به آمریکا می زنند و به آن دل بسته اند، تصریح کرد: این گونه اظهارات در عرصه سیاست خارجی نشانگر ناپختگی است.

وی بیان اینکه  اروپایی ها و آمریکایی ها بدعهدی و دروغگویی  را به حد اعلی رسانده اند، افزود:  از شورای برجام  می خواهیم  در این عرصه حضور پر رنگ و قوی  داشته باشند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برخی ها این بدعهدی آمریکا را صرفا از ترامپ می دانند و می گویند ترامپ از برجام خارج شده است، افزود: ترامپ آمریکایی نقاب است و بهتر است بگوییم  استکبار از برجام خارج شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی ها  برای کار به من مراجعه  می کنند، افزود:  امام جمعه یک مسئول  اقتصادی نیست از مسئولین درخواست می کنم به درد بیکاری مردم برسید.

امام جمعه رشت در پایان با اشاره به گران شدن  عوارض در جاده امام زاده هاشم _ رودبار از سوی دولت، بیان کرد: برخی ها مجبور هستند چند بار این مسیر را طی کنند که دچار  سختی شده اند.