تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۷-۱۲:۳۶ ب.ظ
کد خبر : 300074
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

نرخ رشد جمعیت ۱.۶ درصد است/ افزایش تعداد زوجین نابارور عامل موثر کاهش نرخ موالید

عضو کمیسیون بهداشت مجلس نرخ رشد جمعیت کشور را ۱.۶ درصد دانست و گفت: برای حمایت از زوجین نابارور سرانه بیمه ها باید افزایش یابد.

به گزارش ۸دی، محمدنعیم امینی فرد، با یادآوری وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور با انتقاد از اینکه بیمه ها حمایت مناسبی از زوجین نابارور ندارند، گفت: به دلیل عدم اختصاص سرانه اندک به بیمه ها و تکالیف زیاد آنها از توانمندی کافی برخوردار نیستند و نمی توانند هزینه درمان پایدار را متقبل شوند.

هزینه درمان ناباروری در مقابل متوسط سرانه اقتصاد کشور  بسیار بالا است

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: هر چند هزینه درمان ناباروری در مقیاس جهانی پایین است اما در مقابل متوسط سرانه اقتصاد کشور بسیار بالا است زیرا داروهای ناباروری بسیار گران قیمت و تحت پوشش بیمه ها نیستند.

وی ادامه داد: از سویی جراحی ها و روش های مختلف مانند اهدای جنین تحت پوشش بیمه نیستند و علت آن عدم توانمندی بیمه ها است.

سرانه اندک و ناچیز بیمه ها/ حمایت بهتر از زوجین نابارور نیازمند افزایش سرانه بیمه ها

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری سرانه اندک و ناچیز بیمه ها، تصریح کرد: بیمه ها با این سرانه اندک نمی توانند انجام وظیفه کنند و از سویی افزایش تکالیف و وظایف زمینه بروز مشکلات زیادی را برای آنها فراهم کرده است؛ برای حمایت از زوجین نابارور نیاز است مانند اغلب کشورها سرانه بیمه ها را افزایش داد البته تمامی جمعیت روستایی تحت پوشش رایگان بیمه قرار دارند و همچنین تنها ۲ درصد کارکنان دولت حق بیمه پرداخت می کنند و ۵ درصد مابقی را دولت می پردازد.

امینی فرد افزود: البته ردیف های متمرکزی در راستای اجرای سیاست های جمعیتی برای حمایت از زوجین نابارور پیش بینی شده است و بر اساس آمار ۸۵ درصد تعرفه دولتی را می توان از این طریق تامین کرد که این گام مهمی است البته با توجه به منابع ناپایدار بیمه ها تا زمانی که نرخ مشارکت مردم در بیمه به نرخ معقولی نرسد نباید امیدی به رفع مشکلات بیمه ها داشت.

تلاش جدی وزارت بهداشت برای توسعه بلوک های زایمانی

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، با بیان اینکه وزارت بهداشت تلاش جدی برای توسعه بلوک های زایمانی داشته است، گفت: بخشی از درمان ناباروری در این بلوک ها انجام می شود.

افزایش سن ازدواج عاملی موثر در بروز ناباروری

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افزایش سن ازدواج عاملی موثر در بروز ناباروری است، تصریح کرد: عوامل اقتصادی و فرهنگی در افزایش سن ازدواج موثر بوده و از سویی ازدواج ها نیز ناپایدار است.

جمعیت کشور به سرعت به سمت پیری پیش می رود/ نرخ رشد جمعیت ۱.۶ درصد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه جمعیت کشور به سرعت به سمت پیری پیش می رود، افزود: نرخ رشد جمعیت حدود ۱.۶ درصد است؛ به طور قطع افزایش تعداد زوجین نابارور زمینه کاهش نرخ موالید را فراهم می کند.


منبع : خانه ملت
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه