تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷-۱:۳۳ ب.ظ
کد خبر : 299808
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس سازمان زندان‌ها:

سازمان زندان‌ها ۳۰ میلیارد بدهی دارد/هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ میلیارد تومان به نهادهای دولتی مانند ادارات آب، برق، گاز و … بدهی داریم. به این سازمان‌ها گفته‌ایم هر موقع بودجه اختصاص یابد، بدهی‌شان را پس می‌دهیم.

به گزارش ۸دی، اصغر جهانگیر در حاشیه سی و یکمین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت تولید خودرو ویژه حمل زندانیان اظهار کرد: یک نمونه از این خودروها در اصفهان تولید و رونمایی شد و به دنبال این هستیم اگر اعتبارات لازم جذب شود، بتوانیم تولید این خودرو را به صورت انبوه پیگیری کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی افزود: خودروی طراحی و تولید شده، علاوه بر دارا بودن ضریب ایمنی بالا، امکان فرار زندانیان را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد و تولید هر خودرو بین ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

جهانگیر همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا کسری بودجه سازمان زندان‌ها در سال ۹۷ برطرف شده است یا خیر گفت: متاسفانه همچنان بالای هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی درباره بدهی سازمان زندان‌ها به نهادهای دولتی مانند ادارات آب، برق، گاز و … اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۳۰ میلیارد تومان به این نهادها بدهی داریم. به این سازمان‌ها گفته‌ایم هر موقع بودجه اختصاص یابد، بدهی‌شان را پس می‌دهیم.

وی در خصوص اعتبارات لازم برای تکمیل اردوگاه‌های ویژه محکومان مواد مخدر افزود: دولت سالانه برای ۷ اردوگاه محکومان مواد مخدر باید حداقل ۸۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دهد که معمولاً یک سوم تخصیص می‌یاید و آن یک سوم نیز یا پرداخت نمی‌شود یا زمانی پرداخت می‌شود که عملاً بابت نگهدای هزینه می‌شود.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه