تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۳-۱:۵۱ ب.ظ
کد خبر : 29927
نسخه چاپی نسخه چاپی
فرهاد شوقی بیان کرد:

فرماندار رشت مخالف تغییر شهردار بود/برخی گزینه‌ها‌مطرح‌ شدندکه‌ دارای اقبال‌ضعیفی بودند

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با بیان اینکه ۱۱عضو در نشست فوق‌العاده شورا برای بررسی عملکرد شهردار حاضر بودند، گفت: فرماندار رشت مخالف تغییر زودهنگام شهردار منصوب دوره چهارم بود.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از تسنیم، فرهاد شوقی با اشاره به نشست فوق‌العاده بررسی عملکرد شهردار رشت، اظهار کرد: نشست نخست با حضور ۱۱ عضو شورا تشکیل و سپس اعضای شورا با فرماندار رشت نیز جلسه دیگری برگزار کردند.

وی با بیان اینکه شورا از ساعت ۱۹عصر تا ۲۴ دیشب درگیر این دو نشست بود، افزود: مباحثی در مورد عملکرد شهردار و برخی مسائل حاشیه‌ای شهرداری و روند کند اجرای وعده‌ها مطرح و بررسی شد.

587

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با تأکید بر اینکه شورا نگاهی کاملاٌ غیرسیاسی به مسائل جاری دارد، گفت: مباحثی تخصصی در نشست فوق‌العاده شورا مطرح شد.

شوقی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر رشت تا این لحظه گزینه قطعی برای انتخاب شهردار آتی رشت ندارد، تصریح کرد: برخی گزینه‌ها مطرح شدند که دارای اقبال ضعیفی در بین اعضای شورا بودند ولی بیش از ۸۰درصد مدت زمان جلسه در مورد بررسی عملکرد شهردار بود.

وی با بیان اینکه شهردار رشت باید اعضای شورا را مهم‌ترین مشاوران توسعه شهر بداند، خاطرنشان کرد: اعضای شورا با رأی مردم فرهیخته رشت انتخاب شده‌اند و باید پاسخ این اعتماد مردم را با نظارت دقیق بر عملکرد شهرداری و ارائه طرح‌های توسعه‌ای از مسیر تعامل با نخبگان بدهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با بیان اینکه ۱۱عضو در نشست فوق‌العاده شورا برای بررسی عملکرد شهردار حاضر بودند، گفت: فرماندار رشت مخالف تغییر زودهنگام شهردار منصوب دوره چهارم است.

شوقی تصریح کرد: فرماندار رشت در نشست با اعضای شورا بر تقویت تعامل بین شهردار و شورا، دادن فرصت شش ماهه به شهردار و موانع احتمالی صحبت کرد.

وی با بیان اینکه در عین حال فرماندار رشت تأکید کرد که نظر شورا بر اساس قانون و در چارچوب آن برایم محترم است، گفت: فرماندار نقش ناظر بر مصوبات شورا را دارد و تعامل وی با شورای دورچهارم مطلوب است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت تصریح کرد: طرح سئوال از شهردار رشت نیز از مسائل مطرح و جدی در نشست شب گذشته بود ولی گام جدی برای استیضاح شهردار رشت در نشست شب گذشته برداشته نشد.

شوقی با تأکید بر تلاش شورای دور چهارم بر ارتقای ظریب تکریم ارباب رجوع در شهرداری، خاطرنشان کرد: اعضای شورا نگاهشان به آینده، تلاش برای شکوفایی و توسعه رشت است.

با برگزاری نشست فوق‌العاده شورای دور چهارم، احتمال استیضاح زودهنگام محمدابراهیم خلیلی قوت گرفت ولی اعضای شورا با توجه مدت زمان کوتاه فعالیت خلیلی نتوانستند در مورد استیضاح به توافق برسند.

انحلال شورای رشت و دستگیری ۷ عضو شورای سوم و شهردار سابق از حاشیه هایی است که اعتماد عمومی به بدنه شورا و شهرداری رشت را تضعیف کرده و برکناری شهردار ۵ ماهه شورای چهارم به این مسئله دامن می زند.

روح‌الله قهرمانی‌چابک استاندار سابق گیلان از گزینه‌های پیشنهادی دو عضو شورا برای تصدی کرسی شهرداری رشت است، قهرمانی سفیر ایران در کویت بود که در دولت یازدهم ماموریتش پایان یافت.

محمدابراهیم خلیلی با سابقه ۲۰سال مدیریت در شهرداری‌های مناطق تهران و سایر شهرهای بزرگ از آذرماه ۹۲ با پیشنهاد شورای شهر رشت و حکم وزیر کشور به عنوان شهردار رشت منصوب شد.

نشست غیرعلنی شورای اسلامی شهر رشت برای تعیین شهردار ۱۴مهرماه ۹۲ برگزار شده بود و محمدابراهیم خلیلی با ۱۱ رأی اعضای شورا به عنوان شهردار رشت انتخاب شد.

محمدابراهیم خلیلی پیش از این مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران بوده و شهرداری مناطق مختلف تهران را در کارنامه خود دارد.

۳ ديدگاه

 1. محسن پور گفت:

  فرماندار چرا خوایه شهردار بمونه؟ باید توضیح بده. مسئولین استان باهم گفتگو داشته باشن تا ببینیم چکودن دری؟ رشد رشت در این چند ماهه مطلوب ببسته

 2. استادملک الشعرا گفت:

  اوووووووووووه فرهاد شوقی تی تحلیل قوربان!! ای پسر با استعدادی ایسه.می دست زیر تربیت ببوسته!!
  مسوول فرهنگی مثن […] نیسه.گل پسره!!
  مو تره بگوفتم کس به کس نیه بره.
  تره حالی نببسته!

 3. سید محمد.فومنی گفت:

  این که تابلو هستش بخاطر اینکه میخوان دکتر قهرمانی شهرداربشه شورای شهر داره بهان گیری میکنه …البته اقای قهرمانی لایق هست اما چرا خب از اول نذاشتینش که حالا تعلل خلیلی رو بهانه نکنین…اخه کی تو کدوم تاریخی شهررشت با این شهرداریش اباد اباد بوده الان انتظار دارین خلیلی شش ماهه این شهرو اباد کنه…؟؟؟؟این شورای شهر هم یه تعداد بچه رو از سر درس و مشق بلند کردن شدن اعضای شورای شهر!!!!!!

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه