تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۳-۳:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 29339
نسخه چاپی نسخه چاپی
در راستای انصراف از دریافت یارانه

ارسال انبوه پیامک با هزینه بیت المال برای تشویق مردم به انصراف از یارانه+سند

وزارت کشور اخیرا پیامک هایی را با محتوای “اسامی مسئولان دولتی و چهره‌هایی که از دریافت یارانه انصراف داده‌اند” در سطح بسیار گسترده ای بین مردم و برخی گروه‌های مورد نظرش ، منتشر کرده است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از دانا، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در اوخر سال ۹۲ و اوایل سال جاری به صورت جدی مورد بحث دولت مردان و مجامع مختلف اقتصادی و سیاسی قرار گرفت و نقطه نظرات مختلفی از سوی کارشناسان و مسئولان در زمینه اجرای این فاز و پرداخت یارانه نقدی مطرح شد.

دولت در زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از چند روز قبل از شروع مرحله ثبت نام منتقاضیان دریافت یارانه نقدی درهمین راستا و باتوجه به اعلام دولت مبنی بر اینکه دریافت یارانه نقدی برای نیازمندان خواهد بود و دولت از دریافت یارانه توسط متمکنین جلوگیری خواهد کرد، مکررا از تریبون‌های مختلف از مردم خواست تا از دریافت یارانه نقدی در صورت عدم نیاز، انصراف دهند و به نوعی به دولت کمک کنند.

در این میان علاوه بر رسانه‌های مختلف صدا و سیما نیز نقش بسزایی در تبلیغ این انصراف از دریافت یارانه نقدی داشت. در ایام نوروز و بعد از آن علاوه بر پخش میان برنامه های مختلف به منظور دعوت از مردم برای انصراف از یارانه حتی در سریال نوروزی” پایتخت۳″ نیز شاهد این درخواست از مردم بودیم.

همزمان با روز ۲۰ فروردین، اولین روز آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه شاهد بودیم جمعی از مردم و مسئولان که دریافت یارانه در زندگیشان نقش مهمی نداشت با انصراف از دریافت آن به دولت کمک کرده که البته این مسئله در مطبوعات به صورت کامل منعکس شد.

اما در همین رابطه وزارت کشور اخیرا  پیامک هایی را با محتوای “اسامی مسئولان دولتی و چهره‌هایی که از دریافت یارانه انصراف داده‌اند” در سطح بسیار گسترده ای بین مردم و برخی گروه‌های مورد نظرش ، منتشر کرده است.

بر این اساس سامانه وزارت کشور به محض انصراف یکی از اعضای دولت و معاونانش و همچنین برخی چهره‌ها، این موضوع را درقالب پیامک به گروه‌های گیرنده ارسال می کند که خود هزینه های بسیاری را نیز در پی دارد.

4581cee4-b3e1-4197-b34f-7bf85304c755

4e194f14-b3aa-44a5-b669-637a51cfe663

نکته حائز اهمیت در این میان، اینست که با توجه به حجم بالای تبلیغات در رسانه ها و رادیو تلویزیون در خصوص انصراف از دریافت یارانه نقدی، به نظر می‌رسد نیازی به صرف چنین هزینه‌هایی آن هم از جیب بیت المال نیست و اگر کسی بخواهد و نیازی به دریافت یارانه نداشته باشد، انصراف خواهد داد.

لذا بهتر است دولت بجای صرف چنین هزینه های بیهوده‌ای، بیشتر در زمینه حمایت از تولید اقدام کرده و به جای درخواست های مکرر از مردم ابتدا خودش در هزینه ها صرفه جویی کند تا مردم با الگو قرار دادن دولت و مسئولان به سیاست های آن اعتماد کرده و از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند.

کلمات کلیدی : ، ،

يک ديدگاه

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه