تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷-۴:۴۳ ب.ظ
کد خبر : 292599
نسخه چاپی نسخه چاپی

دوربین های کنترل جاده ای به سرعت نقطه ای تجهیز می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی، از تجهیز دوربین های کنترل جاده ای در آینده نزدیک به سرعت نقطه ای خبر داد.

به گزارش ۸دی، مهرداد تقی زاده روز پنجشنبه در کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: از آنجا که عملکرد کنونی دوربین های کنترل جاده ای براساس سرعت ثابتی است، این دوربین ها باید به سیستمی مجهز شود که سرعت را براساس نقطه عبور ثبت و اعلام کند.
وی بیان کرد: در این راستا از یکهزار دوربین کنترل سرعت حدود ۷۰۰ دستگاه به سرعت نقطه ای تجهیز شده است.
تقی زاده در ادامه با بیان جابه جایی سالانه ۶۰ میلیون تن بار در جاده های کشور اظهار کرد: تنها ۲۰ میلیون تن از این رقم توسط شبکه ریلی جابه جا می شود، که بر اساس برنامه هایی که در دست اجراست، این میزان تا هشت سال آینده به ۲۴۰ میلیون تن می رسد که حدود چهار برابر رقم فعلی است.
وی ادامه داد: این میزان اضافه بار در محورها علاوه بر تخریب جاده ها، در صورتی که جهشی در شبکه حمل و نقل ریلی ایجاد نشود، سبب وارد آمدن تلفات جانی فراوان در جاده ها می شود.
وی افزود: بر این اساس دولت درصدد است در برنامه ای بلند مدت با توسعه شبکه حمل و نقل ریلی کشور و ممانعت ورود کامیون ها به جاده، ایمنی راه ها را ارتقا دهد.
تقی زاده در ادامه تلفات جاده ای کشور را ۲۰ نفر به ازای یکصد هزار نفر جمعیت عنوان کرد و افزود: این درحالی است که این رقم در کشور آمریکا ۱۰ نفر ، ترکیه ۸.۵ و در کشورهای اروپایی حدود ۶ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر است.
تقی زاده با اظهار تاسف از افزایش استفاده از خودروهای شخصی در کشور بیان کرد: اگر قیمت سوخت و هزینه سفر افزایش و قیمت خودرو کاهش یابد گرایش به استفاده از ناوگان عمومی به طرز چشمگیری افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا، نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: با وجود کاهش تلفات جاده ای کشور در سال ۹۶، آمار تلفات جاده ای این استان افزایش ۶ درصدی را نشان می دهد.
اردشیر نوریان، علت یابی افزایش این آمار و حل آن از سوی مسئولان کمیسیون حمل و نقل استان را خواستار شد.
وی بیان کرد: ایمنی در تردد و حمل و نقل جاده ای موضوعی فرابخشی است و نیازمند تعامل و همکاری موثر و سازنده تمامی ارگان های مربوطه نظیر، اداره راه و شهرسازی، راهداری، پلیس راهور، اورژانس جاده ای و هلال احمر است.
به گزارش ایرنا، دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل چهارمحال و بختیاری و مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این نشست، از این کمیسون با عنوان یکی از موفق ترین های کشور نام برد که از سوی وزارت و راه شهرسازی مورد تقدیر قرار گرفته است.
قاسم قاسمی افزود: انجام ۱۸۵کیلومتر روکش آسفالت راه اصلی و فرعی، آشکارسازی ۴۹ نقطه پر تصادف استان، رفع ۱۴۶نقطه حادثه خیز جاده ای و انسداد ۶۸ مسیر دسترسی غیرمجاز و فاقد شاخصه های ایمنی از اقدامات این کمیسون در سال های اخیر بوده است.
وی، افتتاح ۲۹ کیلومتر بزرگراه استان، کسب رتبه دوم کشوری برای کاهش تصادفات نوروزی سال گذشته، راه اندازی ۴۰ دستگاه دوربین نظارتی و ایمن سازی ۲۵ مدرسه در معرض خطر تصادفات حاشیه جاده ها را از دیگر اقدامات این کمیسیون عنوان کرد.


منبع : ایرنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه