تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷-۶:۳۴ ب.ظ
کد خبر : 292273
نسخه چاپی نسخه چاپی

روسیه از دو سال دیگر سوخت جدید هسته ای به ایران می دهد

شرکت «تول» وابسته به شرکت دولتی روس اتم روسیه اعلام کرد که از سال ۲۰۲۰ تحویل نوع پیشرفته سوخت هسته ای را به بلوک اول نیروگاه هسته ای بوشهر آغاز می کند.

به گزارش ۸دی، شرکت «تول» تولیدکننده سوخت هسته ای وابسته به روس اتم روز چهارشنبه در بیانیه ای که در سایت اینترنتی آن منتشر شد، اعلام کرد که با سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت تولید و توسعه انرژی هسته ای ایران توافقنامه الحاقی به موافقت نامه تولید سوخت هسته ای امضا کرده است.

در این بیانیه با بیان اینکه این سند برای اجرای طرح مهندسی و تغییر نوع سوخت هسته ای تحویلی به نیروگاه بوشهر امضا شده، آمده است:«به جای بسته های سوخت از نوع «او.ت.و.اس»، در بلوک نخست نیروگاه هسته ای بوشهر از بسته های سوخت «ت.و.اس-۲.ام» استفاده خواهد شد.
این بیانیه می افزاید: در چارچوب این طرح، کارشناسان روس تمام محاسبات و اقدامات لازم برای صدور مجوز استفاده از سوخت هسته ای جدید از سازمان تنظیم کننده ایرانی را انجام خواهند داد.
سوخت هسته ای «ت.و.اس-۲.ام» در مقایسه با سوخت از نوع «او.ت.و.اس» که هم اکنون در بلوک اول نیروگاه بوشهر استفاده می شود، از اورانیوم بیشتری برخوردار بوده، مدت بیشتری می سوزد و بسته سوخت هسته ای فشرده تر است.
شرکت تول در بیانیه خود خاطرنشان کرده است: بکارگیری نوع جدید سوخت هسته ای در بلوک اول نیروگاه بوشهر امکان بهبودی شاخص های فنی و اقتصادی کار بلوک را فراهم می کند.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه