تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷-۶:۱۴ ق.ظ
کد خبر : 292086
نسخه چاپی نسخه چاپی

روحانی لنگرودی در محرم عاشورایی شد

شهید صادق انگوتین پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌ای نبرد حق علیه باطل سرانجام در عملیات بزرگ محرم و در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۶۱ در جبهه سومار آسمانی شد.

به گزارش ۸دی،شهید صادق انگوتین در شهریورماه ۱۳۴۵ در یک خانواده مؤمن و مذهبی در روستای اسماعیل‌آباد دریاسر شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود.

وی دوران ابتدائی را علی‌رغم همه مشکلات خانوادگی سپری کرد و درحالی‌که سایه شوم فقر بر تمامی ابعاد زندگی‌اش گسترده شده بود پا به دوران راهنمایی گذاشت.

او همواره در خط راستین اسلام بود و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران او برای تثبیت خط حزب‌الله تلاش فراوان کرد و مرکز تبلیغ و گسیل فرهنگ اصیل اسلام به روستا را انجمن اسلامی روستای خود می‌دانست و توانست در این راه موفقیت‌هایی نیز کسب کند.

صادق آنگاه‌که خود را در برهه‌ای یافت که باید برای انقلاب و اسلام مایه بگذارد و دریافت کسی می‌تواند در نظام جمهوری اسلامی مفید واقع شود که خود مقید و متعهد به‌نظام نجات‌بخش اسلام و فقه باشد.

وی تصمیم گرفت وارد حوزه علمیه شود و در مکتب‌خانه علوم اسلامی بتواند فریضه تعلیم و تعلم را به انجام رساند و شهید صادق انگوتین در مهرماه ۱۳۶۰ وارد مدرسه دینیه حاج ابوالفتح مشغول تحصیل شد.

تحصیل نیز به‌تنهایی نتوانست روح باعظمت صادق را آرام بخشد و لذا برای تبلیغ و تقویت روحیه رزمندگان به همراه دیگر مبلّغین روحانی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در جنوب کشور اعزام شد.

شهید صادق انگوتین پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌ای نبرد حق علیه باطل سرانجام در عملیات بزرگ محرم و در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۶۱ در جبهه سومار به لقاءالله پیوست و آسمانی شد.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه