- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

مجلس با جزئیات بیشتری به موضوع حمایت از کالای ایرانی بپردازد/ حمایت از تولیدات داخلی نیازمند اقدام عملی است

به گزارش ۸دی [1]، سال‌هاست در ایران ما از حمایت از کالای ایرانی و تولیدکننده داخلی حرف می‌زنیم. تقریباً تمامی ایرانی‌ها با این موضوع آشنایی دارند و بارها و بارها این را شنیده‌اند که باید حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار قرار داد. امّا واقعیت این است که آنطور که باید و شاید این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است.

نام سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی انتخاب شده است. بدیهی است برای محقق کردن این امر لازم است که تدابیر لازم اندیشیده شود.

در این ارتباط مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ۸دی [1]، اظهار کرد: مجلس باید با جزئیات بیشتری به موضوع حمایت از کالای ایرانی بپردازد.

وی افزود: مثلاً در حال حاضر این موضوع مطرح شده است که باید جلوی واردات کالاهایی که امکان تولیدشان در داخل کشور وجود دارد گرفته شود این موضوع یک کلی‌گویی است و باید به سمت جزئی کردن مسائل حرکت کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس بیان کرد: برخی کشورها به اندازه ما ایرانی‌ها از حمایت از کالای ایرانی صحبت نمی‌کنند اما در عمل این سیاست را اجرایی‌ کرده‌اند.

لاهوتی ادامه داد: به نظر می‌رسد وقتش رسیده است که از حرف زدن در این مورد بکاهیم و در راستای تحقق عرایض مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی در عمل گام برداریم.